DogecoinHaberler

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’den Dogecoin Yorumu!

Brad Garlinghouse kripto para piyasası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, katıldığı Fintech Abu Dhabi etkinliğinde kripto para birimleri ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yükselen enflasyon sayesinde kripto para birimlerinin daha da popüler hale geldiğini söyleyen Ripple CEO’su, başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların enflasyondan korunma aracı haline geldiğini ifade etti.

Kripto para birimleri ile ilgili düşüncelerine parantez açan Garlinghouse tüm kripto paraların piyasa için iyi olmadığını söyleyerek, örnek olarak  Dogecoin’i gösterdi.

Dogecoin’in Elon Musk gibi tanınmış kişiler tarafından desteklemeden önce sadece şaka amaçlı oluşturulduğunu belirten Ripple Ceo’su sözlerine şöyle devam etti:

“Dogecoin’in kripto para piyasası için iyi olduğuna aslında ikna olmadım. Elon Musk gibi yüksek profilli kişiler sayesinde ivme kazandı. Dogecoin’i elimde tutmak konusunda isteksiz olmamı sağlayacak bazı enflasyonist dinamikleri var.”

Garlinghouse, Dogecoin’in arzında kesin bir sınır olmadığını ve  bu bakımdan Dogecoin’in arzı 21 milyon tokenle sınırlandırılmış Bitcoin gibi bazı büyük kripto para birimlerinden çok farklı olduğunu belirtti.

Son olarak Ripple şirketi ile SEC arasında devem eden XRP davasına da değinen ünlü CEO, SEC ile aralarındaki yasal savaşın 2022 yılında sona ermesini beklediğini söyledi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Dogecoin’e her ne kadar şüphe ile yaklaştığını söylese de kurumsal şirketler ve Elon Musk, Mark Cuban gibi kripto piyasasında tanınmış kişiler tarafından desteklenmeye ve kabul görmeye devam ediyor.

*Yatırı tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu