HaberlerKripto Para

Ripple CEO’su SEC Başkanı’nı Eleştirdi! “Hangisine İnanalım?”

SEC başkanının çelişkili açıklamaları hedefte.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, dün Senato Bankacılık Komitesi toplantısında kripto para endüstrisine karşı sert yaklaşımını koruyarak önemli açıklamalarda bulundu.

SEC başkanı Gensler’in kripto borsalarında ticaretinin yapılmasına izin verilen dijital varlıkların SEC’e kaydolması gerektiğine dair açıklamalarına kripto topluluğundan tepki de gecikmedi.

SEC ile davalık olan Ripple şirketinin CEO’su Brad Garlinghouse, Gensler’in dijital varlıklar hakkındaki yorumlarına karşı çıkarak sert eleştirilerde bulundu.

Gensler’a karşı twitter hesabından yaptığı paylaşımda çelişkili ifadelerde bulunduğunu söyleyen Garlinghouse;

Başkan Gensler, bugünkü ifadesinde menkul kıymet yasalarının kripto piyasası için açık, kolay ve anlaşılır olduğunu söyledi. Sonra da Kongre’nin daha net ve açık yasa yapması gerektiğini söyledi. Peki hangi söylemi doğru?

Toplantı esnasında Gensler’in konuşmasına Cumhuriyetçi senatörlerden de tepki geldi. Senatör Pat Toomey, Gensler’in dijital token konusunda zor kullanarak bir regülasyon getirmek istediğini belirterek Gensler’e tepki göstermişti.

Ripple CEO’su Garlinghouse, SEC başkanına tepki gösteren Senatör Pat Toomey’e “Halkın sesi olduğu için Senatör Pat Toomey’e teşekkür ederim” dedi.

SEC başkanı dünkü konuşmasında borsalara adete göz dağı verdi. Coinbase’in menkul kıymet statüsündeki birçok kripto para satışına aracılık ettiğini belirten Gensler, açık ifadeler kullanmaması nedeniyle eleştiriliyor. Kripto para borsalarını menkul kıymet satmakla suçlayan SEC’in “hangi tokenlerin menkul kıymet olduğunu açıklayın” çağrılarına olumlu yanıt vermemesi büyük bir çelişki olarak nitelendiriliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu