blank
HaberlerXRP

Ripple CEO’sundan Çarpıcı XRP Açıklaması: 50 Milyar XRP’yi Yakacaklar mı?

Ripple, emanet cüzdanındaki 50 milyar XRP'yi yakacak mı?

Bitcoin (BTC) ile başlayan ve bütün altcoinleri etkileyen düşüşte en çok darbe alanlardan birisi de XRP oldu. Hem ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava hem de genel düşüş ile mücadele eden XRP, yeniden 1 dolar hattına çekildi.

Ripple, Elindeki Milyarlarca XRP’yi Yakma Konusuna Nasıl Bakıyor?

Ripple ve SEC davasındaki belirsizlik devam ederken XRP’nin 1,12 dolardan alınıp satıldığı görülüyor. XRP’nin sirkülasyondaki arzı an itibarıyla 46 milyar olarak gözükse de 100 milyar dolarlık toplam arza sahip olunduğu da bilinmekte. Bu arzın geri kalan kısmı ise Ripple cüzdanlarında saklanıyor ve her ayın 1’inde belirli miktarda piyasaya sürülüyor.

Ripple CEO’su ise hem davaya etki edebilecek hem de XRP fiyatına rekor getirebilecek bir duruma sıcak baktığını açıkladı. Ripple’ın emanet cüzdanında bulunan 47,8 milyar adete yakın XRP, eğer kabul edilirse direkt olarak yakılabilir. Geri kalan 6,8 milyar adet XRP ise Ripple’ın diğer cüzdanlarında yer alıyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Thinking Crypto ile gerçekleştirdiği röportajda bu fikri tamamen elemediklerini vurguladı. Sunucu Tony Edward, Ripple’ın elinde bulunan milyarlarca XRP’nin piyasada satılma korkusunun yatırımcıları endişeledirdiğini belirtti. Edward bunun devamında ise Ripple’ın söz konusu emanet cüzdandaki XRP’leri tamamen yakma düşüncesine sahip olup olmadığını sorguladı.

Ripple CEO’su buna şu şekilde yanıt verdi:

Bazı insanlar Ripple’ın cüzdanlarındaki XRP’lerin piyasada satış baskısı oluşturmak için kullanıldığını sanıyor. Bu, XRP ekosisteminin ve benim zararıma olurdu. Biz bu emanet cüzdanlarını şeffaflığı korumak için oluşturduk. Ben yeni fikirlere ve XRP ekosisteminin yararına olan konulara her zaman açığım.

XRP ekosisteminin yararına olan bir şey varsa Ripple kesinlikle bunu araştıracaktır.”

Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu