HaberlerXRP

Ripple CTO’su David Schwartz, XRP Ledger’inin Yeni Özelliklerle Geldiğini Anlattı

Schwartz'a göre merkeziyetsiz sistemlerde gelişmelerin çok yavaş ilerlemesi gayet doğal.

Schwartz son “Ripple Drop” kısmında XRP Ledger için sunduğu bazı yeni özelliklerden bahsetti. 19. Ripple Drop’un birçok iyileştirmeye sahip olduğunu dile getiren CTO, Ledger üzerinde 2011’in sonunda çalışmaya başladığını ve 9 yıldır işin içinde olduğunu belirtti. Ledger’in nihai haline 2012’de kavuştuğunu belirterten CTO,  yeni özellikler getirmenin ilk etapta çok da kolay olmadığını söyledi. Oracle’ı örnek veren Schwartz bu tür sistemlerin sadece yazılımını güncelleyebileceğini ancak çoklu ve merkeziyetsiz ağlarda herhangi bir kuralın değişmesinin tüm kullanıcıları etkilediğini ve insanların yazılımı yeni kurallara uyarak çalıştırmaları gerektiğini dile getirdi. Merkeziyetsiz bir sistemde milyarlarca doların güvenliği söz konusu olduğunda bu sistemlerin geliştirilmesinin çok yavaş ilerlediğinin altını çizen Schwartz söz konusu açıklamalarıyla aslında Bitcoin veya XRPL’nin neden önemli değişiklikleri kabul etmekte zorlandığı konusuna da bir noktada açıklık getirmiş oldu. Schwartz ‘ın konuyla ilgili açıklamalarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu