HaberlerXRP

Ripple CTO’su XRP İle İlgili Merak Edilen Soruları Yanıtladı

Yeni XRP oluşturmak mümkün mü, Ripple'ın emanet cüzdanlarındaki XRP'lerin tümü yok edilebilir mi, XRP sahipleri ellerindeki tokenleri yok edebililirler mi?

Ripple CTO’su ve baş mimarların biri olan David Schwartz, Twitter’dan paylaştığı mesajlarla XRP hakkında merak edilen sorulara açıklık getirdi. Doğrulayıcıların (validators) Ripple emanet cüzdanlarındaki tüm XRP’leri ya da XRP sahiplerinin ellerindeki tokenleri yok edebilmelerinin mümkün olup olmadığı ya da herhangi birinin yeni XRP oluşturup oluşturamayacağıyla ilgili soruları yanıtladı.

Doğrulayıcıların Ripple’ın emanet cüzdanlarındaki XRP’leri yok edemeyeceğini belirten Schwartz, bununla birlikte dileyen XRP yatırımcılarının kendi XRP’lerini dondurmalarının ya da yok etmelerinin mümkün olduğunu ancak hiç kimsenin bir başkasına ait XRP’leri dondurma ya da kilitleme gibi bir yetkisi olmadığını kesin bir dille ifade etti.

Herhangi birinin yeni XRP oluşturması konusuyla ilgili de bilgi veren CTO, bunun da mümkün olamayacağını çünkü yazılımın yeni XRP oluşturma konusuna kesin olarak engel teşkil ettiğini söyledi.

Toplam piyasadaki 100 milyar tokenlik XRP arzının yüzde 60’ının Ripple emanet cüzdanında kilit altında bulunduğunu dile getiren Schwartz, doğrulayıcıların Ripple şirketine isyan başlatıp emanet rezervlerini yok etmeye karar vermeleri halindeyse Ripple Ledger’e güç veren sunucunun söz konusu düzenleyicileri katılımcı olmaktan çıkarması sonucu ağın durma noktasına gelebileceğini belirtti.

Tüm bunların yanı sıra halihazırdaki kuralların değişmesi için bir hard fork’un zorunlu olduğunu belirten Schwartz, böyle bir şey olması halinde kullanıcıların kodlarını güncellemesi gerekeceğinin de altını çizdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu