HaberlerXRP

Ripple Davasında Yeni Çıkmaz: Ripple Labs, Bu Tanığı Çıkartmakta Neden Israrcı?

Ripple'ın ısrarı sürüyor!

ABD’nin en büyük blockchain şirketlerinden birisi olan ve 2019 yılında toplam değerlemesi 10 milyar doların üzerine çıkan Ripple, şu an ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile mücadele etmekte. XRP’yi piyasaya süren Ripple, bunun menkul kıymet olduğu iddiası ile SEC tarafından mahkemeye verildi ve mahkeme tüm hızıyla devam etmekte.

Hinman, Ripple İçin Kritik

Mahkeme devam ederken Ripple ve SEC’nin yine bir çıkmazda bir araya geldikleri görüldü. Ripple Labs, SEC’nin eski yöneticilerinden birisi olan William Hinman’ı tanık olarak dinlemek isteyip kendisini mahkemeye çıkartmaya çalışırken SEC buna özellikle karşı çıkmakta.

Geçtiğimiz cuma günü yayınlanan bir mahkeme evrakına göre Himan’ın tanıklık etmesi için yeni talepte bulunuldu ve tarih 19 Temmuz 2021 olarak belirlendi.

Ripple, XRP’nin neden BTC ve ETH’den farklı olduğunu ve XRP menkul kıymet olarak görülürken söz konusu iki kripto paranın görülmek istemediğini bilmek istiyor. Şirket, 2018 yılında Hinman tarafından yapılan ve BTC ile ETH’nin de menkul kıymet olarak görülmemesi gerektiğinin vurgulandığı konuşmasını da bu konuda kullanmaya hazırlanıyor.Ripple’ın buradaki hedefi Hinman’ı mahkemeye çıkartıp BTC ve ETH menkul kıymet değilken hangi ölçüte göre XRP’nin menkul kıymet olduğunu sormak gibi gözüküyor.

SEC, buna kesin bir şekilde karşı çıksa da Ripple’ın Hinman’ı bir şekilde mahkemeye çıkartabileceği tahmin edilmekte. Bu durum ise kesinlikle mahkemenin seyrini ve Ripple’ın davadaki yerini değiştirme gücüne sahip.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu