XRP

Ripple Eski CEO’sunun Avukatı, SEC Davasından Çekildi!

Chris Larsen'in avukatlarından birisi, davadan çekildiğini açıkladı.

ABD merkezli blockchain devi Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava son hız devam ediyor. Dava devam ederken ve Ripple kısa süre önce bununla ilgili küçük bir zafer elde ederken gelen bir haber ise Ripple cephesinin hoşuna gitmeyebilir.

İlgili Haber
Ripple Davasında Ripple Lehine Yeni Gelişme: İzin Geldi

Ripple’ın Avukatı Davadan Ayrılıyor

Ripple’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Robin A.Linsenmayer, davadan çekilmek için resmi başvuruda bulundu. Kurumsal avukat James K. Filan tarafından Twitter üzerinden paylaşılan bilgilere göre avukatın davadan çekilme talebi ise sanıldığı gibi direkt dava ile ilgili değil.

Linsenmayer, konu hakkında yaptığı başvuruda, normalde çalıştığı Paul, Weiss isimli hukuk firmasından ayrılacağı için bunu gerçekleştirmek istediğini vurguluyor. Ripple Labs, şirketi ve Larsen’i koruması için Paul,Weiss hukuk firması ile anlaşmıştı. Hem iki önemli ismi hem de Ripple’ı koruyan hukuk şirketinin avukatlarından birisinin şirketten ayrılması ise tabii ki avukatın davadan çekilme talebini beraberinde getirdi.

Linsenmayer, diğer avukatların yani Martin Flumenbaum, Michael Gertzman, Meredith Dearborn, Kristina Bunting, Justin Ward ve Sarah Prostko‘nun ise aynı firma ile çalışmaya devam edeceğini aktardı. Bu da hukuk firması ve avukatlarının Larsen’i korumaya devam edeceğini gösteriyor.

Ripple davasının ise bu yaşananlar ışığında 2022 içerisinde sonuçlanması bekleniyor. Ünlü avukat Jeremy Hogan ise bu yıl Nisan ayında davanın bitmesini beklediğini aktardı.

İlgili Haber
Fas'ın En Büyük Bankası Ripple (XRP) İle Ortaklık Kurdu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu