XRP

Ripple Davasında Ripple Lehine Yeni Gelişme: İzin Geldi

Ripple, SEC'nin Ethereum konuşması hakkındaki e-postalara ulaşabilecek.

Ripple, bir zamanlar geleceği en parlak blockchain şirketlerinden birisi olarak gösterilirken açılan menkul kıymet davası ile tam olarak yerle bir oldu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davada XRP’nin menkul kıymet olduğu, Ripple‘ın ise menkul kıymet satışı yaptığı iddia edilmekteydi. Ripple ise buna karşı önemli bir savunma yaptı.

Hinman’ın ETH Konuşması İle İlgili Karar Alındı

Ripple’ın savunmasının temelinde ise BTC ve ETH‘nin menkul kıymet değilken XRP’nin neden menkul kıymet olduğunun açıklanması yer alıyor.

Özellikle SEC’nin eski üst düzey yöneticilerinden William Hinman’ın ETH’nin menkul kıymet olmaması ile ilgili yaptığı açıklama, davanın kilit noktalarından birisi oldu.

Ripple bu konuda SEC’nin dahili görüşmelerini görme talebinde bulundu ancak bu reddedildi. Şimdi ise Ripple lehine önemli bir izin verildi.

İlgili Haber
Ethereum Cephesinden Ripple Davasına Karşıt Açıklama

Federal Yargıç tarafından verilen kararda, 2018 yılında Ethereum hakkında yapılan konuşma ile ilgili olan e-postaların gizli sayılamayacağı ve bunların paylaşılması gerektiği vurgulandı.

Ripple, Hinman’ın ETH hakkında nasıl böyle bir karar verdiğine dair kanıt toplamaya çalışıyordu ve böylece istenen fırsat gelmiş oldu.

Şimdi Ripple’ın buradaki verileri, XRP’nin menkul kıymet olmadığını ispat etmek için kullanabileceği biliniyor.

Yargıç Sarah Netburn, dahili görüşmelerin gizlilik gerekçesiyle gösterilemeyeceğini ancak Hinman’ın ETH ile ilgili konuşmasını kapsayan görüşmelerin dava için kilit öneme sahip olduğunu vurguladı. Bu haber belki de davayı değiştirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu