Ethereum

Ethereum Cephesinden Ripple Davasına Karşıt Açıklama

Joe Lubin, Ripple davasında karşı taraftan yana cephe aldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilen Ripple, 1,2 milyar dolarlık tazminattan çok aslında bütün sektörün benzer davalar yaşayabileceğinden endişe ettiğini vurgulamıştı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bu konu hakkında en başında açıklamada bulunmuş ve bütün kripto para sektörünü yanına çağırmıştı. Buna rağmen sektörden beklenen destek gelmedi ve şu anda da bu desteğin gelmediği görülmekte.

SEC, Dost Edindi

Şimdi ise Ethereum kurucu ortaklarından Joseph Lubin’in Ripple yardımına koşmak yerine SEC’nin lehine yer tuttuğu görülüyor. Lubin, yakın zamanda yaptığı bir röportajında, SEC Başkanı Gary Gensler’ın kripto para sektörünün genelini regüle etmeye çalıştığını ifade etti.

Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys’nin kurucusu ve başkanı olan Lubin, SEC’nin birçok “meşru argümana” sahip olduğunu ve bunların görüşüldüğünü vurguladı. Lubin, XRP’nin menkul kıymet olmadığı argümanlarına da daha önce karşı çıkmıştı. SEC’nin şu an için regülasyon konusunda adımlar attığını belirten ünlü isim, kurumun “yeniliği engellemeye” çalışmadığını hatırlattı ve açılan davayı haklı bulduğunu dile getirdi.

Ripple daha önce SEC’e “eğer XRP’yi menkul kıymet görüyorsanız Ethereum da menkul kıymettir ve araştırmalıdır.” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. Tam da bu yüzden ETH’nin SEC tarafında yer alan söylemler yapması hiç de şaşırtıcı değil.

Zira SEC başkanı geçtiğimiz günlerde birçok altcoinin menkul kıymet kategorisinde olduğu söylemiş ve Ripple’a açılan davanın benzerini birçok altcoin için görebileceğimizin sinyali verilmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu