AltcoinHaberlerXRP

Fas’ın En Büyük Bankası Ripple (XRP) İle Ortaklık Kurdu!

Yönetimi altında 53.3 milyar dolarlık varlığa sahip olan Fas'ın Attijariwafa Bankası, RippleNet'e katıldı.

SEC ile 1 yılı aşın süredir yasal savaş içinde olan Ripple büyümeye devam ediyor.

Yönetiminde 53.3 milyar dolarlık varlığa sahip Fas’ın en büyük bankası Attijariwafa Bank, Ripple’ın küresel finansal ağ teknolojisi RippleNet’e katıldı.

RippleNet ile yapılan bu ortaklık sayesinde Attijariwafa Bank müşterileri ile aynı ağı kullanan üyeler arasında başlatılan transferler anında gerçekleşebilecek.

İngiltere, Çin ve Tunus gibi ülkelerde 4.900’den fazla şubesi bulunan Attijariwafa Bank’ın Kurumsal Nakit Yönetimi Müdürü Adnane Driouech, ortaklık ile ilgili şunları söyledi:

“Bir yıldan fazla bir süredir, önce kurumsal müşterilerimiz için en son teknik trendlere sahip işlem portallarının lansmanından sonra yeni bir teknolojik çağa giriyoruz.

MENA bölgesinde faaliyet gösteren ortaklarımızla aramızdaki MRE transferleri için gerçek zamanlı bir çözüme RippleNet ile kavuşuyoruz.

Para almanın hızlı ve kusursuz başka bir yolu olan RippleNet’e bağlanıyoruz.”

Hali hazırda 200’den fazla banka ile ortaklık kuran RippleNet ağında Bank of America, Santander, IndusInd Bank ve Banco Rendimento gibi önemli isimler de bulunuyor.

RippleNet’e katılan bankalar arasında Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük finans kuruluşu olan Qatar National Bank (QNB) da bulunuyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında ortaklıklarını duyuran QNB Bank, RippleNet’i gelecekte grup genelinde genişletme planının bir parçası olarak Türkiye’de QNB Finansbank ile birlikte pilot olarak kullanacağını açıklamıştı.

İlgili Haber
QNB, Ripple (XRP) İle Ortaklık Kurdu! Türkiye Pilot Bölge Olacak!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu