HaberlerKripto ParaXRP

QNB, Ripple (XRP) İle Ortaklık Kurdu! Türkiye Pilot Bölge Olacak!

Ripple büyük ortaklıklar kurmaya devam ediyor.

Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük finans kuruluşu olan Qatar National Bank (QNB) blok zinciri çözümleri sağlayıcısı Ripple ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

QNB Bank, gerçekleştirdiği lansmanda Ripple ile beraber yeni bir havale hizmetinin başlatıldığını ve uluslararası ödemeleri arttırmak için sınır ötesi ödemeler konusundaki stratejisini açıkladı.

Taraflar arasında imzalanan anlaşmaya göre QNB, Ripple’ın küresel finansal ağ teknolojisi RippleNet’i, gelecekte grup genelinde genişletme planının bir parçası olarak Türkiye’de QNB Finansbank ile birlikte pilot olarak kullanacak.

İlerleyen zamanlarda diğer ülkelerdeki QNB müşterilerine de gerçek zamanlı sınır ötesi havale ve ödeme imkanı sağlanması için bir sunum yapılacak.

Lansmanda konuşan QNB perakende bankacılık genel müdürü Heba al-Tamimi müşterilere en iyi hizmeti sunmak için her zaman yenilik yaptıklarını belirterek, Ripple ortaklığının bankanın müşterilerine ürün tekliflerini geliştirmek için sundukları bir başka FinTech girişimi olduğunu ifade etti.

Ripple Güney Asya ve Mena bölgeleri Genel Müdürü Navin Gupta ortaklık ile ilgili şunları söyledi:

Uluslararası ödeme deneyimini geliştirmek ve nihayetinde QNB’nin havale hizmetini ölçeklendirmek için bankacılık ve FinTech’teki yenilikleri bir araya getirerek QNB ile stratejik bir ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. RippleNet ek pazarlara açılıyor.

Orta Doğu ve Afrika’nın en değerli banka markası olarak gösterilen QNB Bank, bağlı kuruluşları ve şirketleri aracılığıyla üç kıtada toplamda 31 ülkede yaklaşık 20 milyon müşteriye hizmet vermeye devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu