Kripto HaberleriAltcoinRipple Fiyatını Kim Yükseltti? XRP Fiyatı Düşüşe Mi Geçiyor?

Ripple Fiyatını Kim Yükseltti? XRP Fiyatı Düşüşe Mi Geçiyor?

Gözler Ripple'a çevrildi.

Takip et

Uzun süredir SEC’in açtığı davanın baskısı altında kalan Ripple (XRP) davanın pozitif sonuçlanacağına ilişkin beklentilerle yeniden yükselmeye başladı.

SEC ve Ripple arasında bir anlaşma olacak mı? sorusunun yanı sıra son dönemde davada Ripple lehine çıkan kararlar yatırımcıların risk iştahını yükseltti.

Ripple’ın davayı kazanma ihtimalini satın alan yatırımcılar fiyatı bugün erken saatlerde 0,5590’a kadar yükseltti. Fiyat bu seviyeden sert bir satış yiyerek %10’luk bir geri çekilme yaşadı.

Ripple tarafında volatilite yükselmişken veri analiz şirketi Santiment’ten de bir yorum geldi.

Fiyatı Kim Yükseltti?

Son yükselişin 1 milyon ve 10 milyon arasında XRP tutan köpekbalığı ve balinalarla ilgili olduğunu belirten santiment, en büyük Ripple cüzdanlarının henüz oyuna dahil olmadığını belirtti.

Kaynak: Santiment

Santiment’in paylaşımına göre 1 milyon ile 10 milyon arasında Ripple tutan cüzdanlar Mayıs ayından itibaren akümüle olmaya ve Ripple biriktirmeye devam ederken, en büyük 330 Ripple balinasının elindeki Ripple miktarı azaldı.

Bu azalmaya rağmen en büyük 330 Ripple cüzdanın hala arzın %70’ini elinde tuttuğunu hatırlatmakta fayda var.

Ripple’a Dikkat!

Teknik olarak baktığımızda Haziran ayından itibaren devam eden kanalın kırılımıyla yükselişin sertleştiğini ve kanal boyu kadar yükselerek hedefe geldiğini görüyoruz.

Ripple şu anda önemli bir direnç noktasında bir haber desteği olmadan 0,50$ seviyesinin tek seferde kırılması ve üzerindeki kalıcılık kolay olmayacaktır. Bu nedenle yeni giriş yapmak isteyenlerin dikkatli olmasında fayda var. Günlükte oluşan ters çekiçte oldukça kötü görünüyor.

Yükselişin devamı için 0,5390 üzerinde 4 saatlik kapanışlar aranmalı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları