XRP

Ripple İçin Bir Zafer Daha: Dava Açan Şirket, 3,4 Milyon Dolar Tazminat Ödeyecek!

XRP fiyatının artış sebebi yeni dava zaferi olabilir.

Blockchain devi Ripple‘a açılan menkul kıymet davası, başka davaları da tetikledi. Ripple’ın yatırımcılarından olan ve şirketin değerinin 10 milyar doların üzerine çıkmasını sağlayan Tetragon, bu isimlerden birisi oldu. Tetragon Financial, 2019 yılında gerçekleştirilen Seri C fonlamasına katkı sağladı ve açılan dava sonrasında Ripple’a bir darbe de o vurdu.

Tetragon’a Beklemediği Cevap: Dava Reddedildi

Ripple’a dava açan Tetragon, buna rağmen davadan beklediği cevabı alamadı ve talebi reddedildi. Ripple’a yaptığı 175 milyon dolarlık yatırım karşılığında alınan hisselerin iadesini talep eden Tetragon, buna ek olarak Ripple’ın varlıklarının da dondurulmasını istedi.

Ripple bu hamleyi “fırsatçılık” olarak değerlendirirken mahkemeden de benzer bir sonuç geldi. Yargıç, Tetragon aleyhine karar verdi ve XRP’nin menkul kıymet olup olmamasının henüz kesinleşmediğine dikkat çekti.

Bu haber şu an için iyi olarak görülse de XRP’nin menkul kıymet olarak kabul edilmesi durumunda Ripple’ı yeni bir davanın beklediğinin de habercisi konumunda.

Tetragon açtığı ve kaybettiği dava nedeniyle 3,4 milyon dolarlık yasal ücretlerin hepsini ödeyecek. XRP fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,66 dolara kadar ulaştı ve son 24 saat içerisinde %19 yükseliş yakaladı.

XRP’nin toplam piyasa değeri 72 milyar dolara geldi ve hemen üzerindeki BNB’yi geçmesi için 8 milyar dolar daha yeterli olacak. Ripple için gelen her olumlu haberin XRP’yi etkilemesi ise ikilinin arasındaki bağı ortaya koymakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu