XRP

Ripple kısa sürede unutuldu: Bir balon muydu?

Ripple ile ilgili olarak kısa süre içerisinde neden bu kadar gündemden düştüğü konusu belki Türkiye’de değil ancak Asya’da son dönemin en fazla tartışma konularından birisi. Asya vatandaşlarının ortak kripto para topluluklarında yapılan yorumlar ise Ripple için hiç iç açıcı değil, tam aksine iç karartıcı ve kripto para dünyasının durumunu özetler cinsten.

Ripple’ın 0.58 doları görmesi ve bir anda tüm kripto paralar arasında ciddi bir güç kazanması sonrasında ise 0.45 dolar ve altına kadar gerilemesi piyasada ”ne olacak?” sorularını beraberinde getirmişti. Bitcoin ile ilgili ise iddialar 1 ay öncesine kadar ”Bitcoin piyasanın gerçek lideri” olduğu yorumlarının yapılmasında etkili olmuş ama bu etki bir yere kadar sınırlı kalmıştı.

Bitcoin güç kazandı, Ripple kaybetti

1.5 ay içerisinde Ripple sürekli güç değişimi yaşarken, genel görünüm güç kaybından yana oldu, Bitcoin’de ise güç kaybı yerine güç kazanımı olurken, Bitcoin’i güçlendiren sabit dengeli fiyatını bozmaması ve mevcut fiyat üzerinden etkili olmaya devam etmesinden kaynaklandı. Ripple’da ise kayıp hala sürüyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu