Ana SayfaAltcoinRipple Nedir? Nasıl Alınır?

Ripple Nedir? Nasıl Alınır?

Takip et

Ripple Nedir? Nasıl Alınır?

2017 yılında büyük bir değer artışı sağlayan Ripple, yüzde 36018 yükseldi. Bu akıl almaz yükseliş ile birlikte yatırımcıların radarına girdi. On binlerce kişi Ripple hakkında bilgi sahibi olmaya başladı. Bu yazımızda sizlere Ripple ile ilgili kısa bilgiler vereceğiz.

Ripple hakkında

Ripple 2012 senesinde, sanal para birimi olarak (XRP) ve ödeme ağı (RippleNet) olarak hizmet vermeye başladı. Bilinen çoğu sanal paranın aksine Ripple’da madencilik yapılmaz. Ayrıca diğer para birimlerinden en önemli  farkı ise şirket tarafından yönetiliyor olması. Bilindiği üzere Bitcoin ve birçok kripto para birimi merkezsiz yapısı ile bilinmektedir.

Ripple’in merkezinin bulunmasının avantajlı yönleri de var. Özellikle ödeme sistemleri sağlayan banka ve büyük şirketler karşılarında bir muhatap bulabilmektedir. Bu sebeple Ripple çok tercih edilmektedir. Bulundurduğu xCurrent ve xRapid sistemleriyle birçok ülkenin bankası ile anlaşma yapan Ripple’nin amacı, bankalar arası transfer işlemlerini blockchain zinciri ile yapmak. Böylelikle anlaşma yaptığı bankalara hem hızlı, hem masrafsız hem de güvenli bir hizmet sunmayı amaçlıyor. XRP kısaltmasıyla kripto para borsalarında yer alan Ripple, pazar hacmi açısından şuanda Bitcoin ve Ethereum’dan sonra üçüncü büyük kripto para olarak karşımıza çıkıyor

Ripple alırken dikkat edilmesi gerekenler

Ripple almayı düşünüyorsanız, yapacağınız ilk iş alım satım yapacağınız borsa platformlarını iyi bir şekilde araştırmalısınız. Bu konuyla ilgili en doğru bilgiyi internet üzerinden kullanıcı yorumlarına bakarak bulabilirsiniz.

Kripto para borsalarını araştırırken Ripple alım satım işlemleri karşılığında sizden alacakları komisyon oranlarını inceleyin. Her borsanın komisyon oranı farklıdır.

Kripto para borsasını seçtikten sonra üyeliğinizi oluşturma aşamasındayken kesinlikle 2FA özelliğini aktif edin. 2FA özelliği, çift taraflı bir güvenlik doğrulamasıdır. Böylece hesabınızın çalınma vs. gibi olaylar karşısında ekstra bir korumaya almış olursunuz.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden Ripple alabilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları