XRP

Ripple-SEC Davasında Gelişme: SEC Mahkemeye Yeni Bir Mektup Gönderdi!

Ripple ile SEC arasında süregelen davada sıcak bir gelişme yaşandı. SEC, mahkemeye yeni bir mektup gönderdi.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple (XRP) ile arasındaki davanın bir sonraki aşaması için hazırlık yapıyor gibi görünüyor.

SEC, mahkemeye sunduğu mektubunda bu kez ek keşif süresine ihtiyaç duymadığını bildirdi.

SEC, Davada Ripple’a Karşı Yeni Adımlar Atmaya Mı Hazırlanıyor?

Davayı takip eden XRP topluluğu temsilcisi Avukat James K. Filan’ın paylaştığı mektuba göre, her iki taraf da daha sonra uygun görürlerse ek keşif talep etme hakkını saklı tutuyor. SEC, mahkemeye sunduğu mektubunda şu ifadeleri kullandı:

“Mahkemenin 23 Mart 2022 tarihli (D.E. 452) emri uyarınca ve 14 Nisan 2022 tarihinde bireysel sanıklarla görüştükten sonra, SEC mahkemeye saygıyla bildirir ki, SEC’in şu anda herhangi bir ek keşif hakkı talep etmiyor.”

Söz Konusu Mektup Dava Seyrini Nasıl Etkileyebilir?

Davanın ne zaman biteceğine dair herhangi bir zaman çizelgesi ya da bilgi olmasa da, söylentilere göre iki taraf arasında bir uzlaşma görüşülüyor.

Bu yüzden SEC’in bu son mektubu Ripple topluluğu tarafından davanın seyrinin iyiye gittiği şeklinde yorumlanıyor. Mektubun mahkemeye gönderilmesiyle birlikte davada duruşmalar başlayabilir.

Bu son gelişme, mahkemenin kısa bir süre önce SEC’in müzakere süreci ayrıcalığı (DPP) kararını mahkemeden yeniden değerlendirmesi için gönderdiği dilekçenin reddedilmesinin ardından geldi.

Davadaki son gelişmelerden olumlu olarak etkilenen XRP, kısa bir süre önce 0.72 dolar seviyelerinden işlem görürken bu yazının yazıldığı anlarda 0.77 dolar seviyesinde bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu