HaberlerXRP

Ripple SEC Davasıyla Bağlantılı İlk Büyük Zaferini Elde Etti!

Mahkeme en büyük hissedarına karşı Ripple'ı haklı buldu!

Ripple SEC’e karşı verdiği mücadelede hala belirsizlik yaşıyor ve içinde bulunduğu kaostan henüz kurtulabilmiş değil ancak diğer cephedeki bir savaştan galip çıkmayı başarmış görünüyor. Öyle ki şirket, aylardır süregelen Tetragon Financial Group davasını kazandı!

Bu son gelişme Ripple için tam bir zafer niteliğinde. Çünkü Tetragon Financial Group, tam da SEC’in davası akabinde Ripple’a karşı savaş açmıştı. Ancak Delaware’deki mahkeme dün verdiği kararla Ripple cephesini haklı buldu. Gerekçe olarak da SEC davasının hala sonuçlanmamasını gösterdi.

Peki, Tetragon Financial Group Ne İstiyordu?

Hatırlanacak olursa Tetragon Financial Group, Ripple şirketine bir C Serisi yatırımı yapmış ve şirketten hisse almıştı. Ancak burada önemli bir detay vardı, şöyle ki SEC’in davası Ripple aleyhine sonuçlanır da XRP menkul kıymet olarak kabul edilirse Ripple, Tetragon’a sattığı hisseleri geri satın alacaktı.

Ancak daha SEC davası sonuçlanmadan Tetragon yönetimi harekete geçti ve Ripple’ın baştan kabul ettiği bu şartı yerine getirmediğini iddia etti.

Tabii ki Ripple yönetimi de karşı atağa geçerek SEC’in henüz karar vermemiş olmasını güçlü bir savunma olarak mahkemeye sundu. Bu durumda söz konusu şartlar hala çiğnenmiş değildi. Bu durumda da davanın düşmesi kaçınılmazdı.

Ripple’ın Açıklamaları:

Konuyla ilgili konuşan Ripple yönetimi söz konusu iki davanın (SEC ve Tetragon) aslında aynı noktada buluştuğunu ve bu yönüyle bakıldığında her iki davanın da gayet net bir gerçeği ortaya koyduğunu ifade etti. Sonuçta XRP’nin “bir menkul değer olduğu” kabul edilmiş değil!

SEC’in söz konusu yanlış tutumundan bir an önce vazgeçmesi ve XRP fiyatı üzerindeki belirsizlik bulutunu kaldırması için harekete geçmesini isteyen Ripple yönetimi, kendileri lehine çıkacak sonucu dört gözle beklediklerini ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu