XRP

Ripple, SEC’nin XRP Hakkındaki En Güncel İddialarına Yanıt Verdi

Ripple avukatı, SEC'nin iddialarını yanıtsız bırakmadı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kısa süre önce Ripple’a karşı yeni bir iddianame hazırladı. Ripple’a karşı menkul kıymet davası açan SEC, XRP fiyatının da sert düşmesine yol açmıştı. Ancak SEC’nin asıl hedefinin Ripple’ın iki yöneticisi Brad Garlinghouse ve Chris Larsen olduğu son iddianamede de ortaya çıktı. Buna rağmen Ripple’ın yöneticilerinin davayı kaybetmesi, teknik olarak XRP yatırımcılarının da kaybetmesi anlamına geliyor.

İlgili Haber
SEC, Ripple'a Karşı Suçlamalarını Değiştirdi: "Ripple Yöneticileri XRP Piyasasını Manipüle Etti"

Ripple İle İlgili İddialara Yanıt Geldi

SEC, son iddianamesinde Ripple CEO’su ve kurucu ortağı Chris Larsen’in kurumsal yatırımcılara sattıkları XRP’lerden farklı bir kazanç elde ettiklerini vurguladı. O sıralarda COO olan ve Garlinghouse ile CEO olan Larsen’in, hem Ripple’ı fonlamak hem de kendi kazançları için XRP sattıkları belirtiliyor.

SEC, aslında Garlinghouse’ın elindeki XRP’leri satmasına rağmen piyasayı manipüle etmek için XRP için çok olumlu düşündüğünü belirttiğini de belgeledi. Larsen’in ise XRP’nin fiyatına göre XRP satışlarını ayarladığı e-postalarla kanıtlandı.

Ripple’ın genel hukuk müşaviri Stuart Alderoty ise yeni hazırlanan iddianame hakkında açıklamada bulundu. Alderoty, konu hakkında yaptığı açıklamada ilk olarak SEC’nin yıllarca bekledikten sonra açtığı davanın hatalı olduğunu ima etti.

Alderoty buna ek olarak SEC’nin bildirisinde “şirketin havale odaklı ürünü XRP” ifadesini kullanması ile aslında XRP’nin bir ürün ve sınır ötesi transfer aracı olduğunu kabul ettiğini vurguladı. Buna rağmen ünlü avukatın Ripple yöneticileri hakkında ortaya atılan sert iddialara yanıt vermediği görüldü ve bu durum şüphe çekti.

Ripple’ın ilk duruşması 22 Şubat 2021 tarihinde yapılacak ve kozların bir kısmı bu tarihte paylaşılabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu