binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerRipple (XRP) Ağında Merakla Beklenen Güncelleme Oylamaya Açıldı!

Ripple (XRP) Ağında Merakla Beklenen Güncelleme Oylamaya Açıldı!

Ripple (XRP) geliştiricileri, ağ için beklenen en önemli güncellemelerden birini doğrulayıcıların onayına sundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ripple (XRP) topluluğu, XRP Legder’ın (XRPL) yerel bir özelliği olarak geliştirilen ilk otomatik piyasa yapıcı (AMM) protokolü olan XLS-30’u tanıtacak bir değişiklik önerisini oylamaya başladı.

XLS-30, yeni bir sürekli açık artırma mekanizması ile otomatik olarak ayarlanan likidite havuzlarındaki tüm varlıkların alım satımını mümkün kılmak üzere tasarlandı.

Özelliğin hayata geçebilmesi için yapılan oylamada %80 oranında kabul oyu verilmesi gerekiyor.

Geliştiricilerin açıklamasına göre XLS-30, düşük ücretleri, hızlı sonuç özelliği ve yüksek ölçeklenebilirliği ile bilinen XRPL’ye merkeziyetsiz finansın (DeFi) avantajlarını getirmeyi amaçlayan bir yenilik.

İlgili Haber  Sürpriz Altcoin Eylül Başından Bu Yana Faaliyetlerinde Patlama Yaşıyor

Protokol, herkesin XRP, IOU’lar, stablecoin’ler veya NFT’ler gibi XRPL’de piyasaya sürülen tüm varlıkları destekleyen likidite havuzları oluşturmasına veya bunlara katılmasına olanak tanıyor. Likidite sağlayıcılar (LP’ler), havuzlardaki varlıkları takas eden trader’lardan ücret kazanabiliyor.

Sabit çarpım veya sabit toplam formülleri kullanan diğer AMM’lerin aksine XLS-30, havuzdaki varlıkların fiyatlarını ve miktarlarını piyasa talebine ve arzına göre dinamik olarak ayarlayan sürekli bir açık artırma mekanizması kullanıyor. Bu mekanizma arbitrajcıları yanlış fiyatlandırma fırsatları için fiyat teklifi vermeye teşvik ediyor ve havuz oranlarını verimli bir şekilde dengeleyerek hem yatırımcılar hem de LP’ler için daha düşük slippage ve daha yüksek sermaye verimliliği sağlıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail