AnalizXRP

Ripple (XRP) Analizi – XRP’yi Neler Bekliyor? Fiyat Daha Da Yükselecek Mi?

En büyük üçüncü kripto para XRP, geçtiğimiz aylarda kötü bir grafik çizmiş olsa da tekrar yatırımcıya kendisini affettirmiş gibi görünüyor. Peki beklenen ne?

Kripto para piyasasında Ripple (XRP), tüm yatırımcılarda olduğu gibi Türk yatırımcılar için de ayrı bir yere sahip. En büyük üçüncü kripto para konumunda olan ve diğer kripto paralardan farklı bir şekilde Ripple şirketinin bünyesinde hizmet veren XRP, bu özelliğiyle çokça kez eleştirilerin hedefinde oluyor.

Geçtiğimiz aylarda 0,20 doların altına gerilemesi ile birçok analistin XRP’yi topa tuttuğu hatta “XRP fiyatı sıfırlanacak” tahminlerinin bile yapıldığı dönem çok da uzak değil. Özellikle yüksek fiyattan yatırım yapmış kişiler bir taraftan Ripple’ın her ay 1 milyar adet XRP satması, bir yandan da şirketin üzerinde olan bazı davalar sebebiyle ne yapacak olduğunu şaşırmıştı.

Nitekim gelinen noktada BTC’nin yükselmesinden sonra XRP, BTC’yi bile gölgede bırakacak yükselişler yaşamış oldu. Geçtiğimiz aylarda son 2 yılın en düşük seviyelerini görmesi ile birçok yatırımcıyı kendisine küstüren XRP, an itibarı ile 0,335 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Ripple (XRP) 1 Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Görüş bildiren birçok analist bu dönemde XRP fiyatının daha da yükseleceğini düşünürken, “XRP fiyatının Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralara göre daha düşük olması onu diğerlerine göre psikolojik olarak daha “ucuz” gibi gösteriyor ve piyasaya yeni giren yatırımcıların büyük bir kısmı XRP’ye yöneliyor” şeklinde açıklama yapıyor.

Daha önce Bitcoin’in de bu şekilde bir revelüasyona uğraması gerektiği (mBTC veya Satoshi cinsinden) ve eğer böyle olursa kitleler tarafından daha ulaşılabilir ve ucuz görünmesinin daha mümkün olabileceğini ifade etmiştik.

İlgili Haber
Ünlü Analist Cevaplıyor: Bitcoin Balon mu? İddia Edildiği Gibi Bir Gün Yok Mu Olacak?

BTC Hakimiyeti Altcoin Boğasının Habercisi Mi?

Bu dönemde BTC hakimiyetinin yüzde 61 seviyelerine kadar düştüğü gözlemlenirken 2018 yılından veri yükselen trendin ilk defa kırıldığını ve destek seviyesi altına düştüğünü görüyoruz. Bu durumda birçoklarına göre beklenen altcoin boğasının sinyalleri başlamış olabilir.

Bitcoin (BTC) Hakimiyeti

Ancak unutmamak gerekir ki mayıs ayında beklenen BTC halving olayı etkisi ile, halving anında ve biraz öncesinde BTC’de düşüşler görülebilir. Eğer BTC sert şekilde düşüş göstermeye başlarsa tüm altcoinler bundan olumsuz etkilenecektir. Piyasanın tek sahibinin hala BTC olduğunu ve tüm altcoinlerin buna göre hareketlendiğini unutmamak gerekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu