Kripto HaberleriHaberlerRipple (XRP) CEO'su Brad Garlinghouse'dan SEC Açıklamaları Geldi!

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse’dan SEC Açıklamaları Geldi!

Ripple (XRP) CEO'su Brad Garlinghouse, SEC'in açtığı son davalar ile ilgili olarak Twitter üzerinde önemli açıklamalar yaptı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, Twitter hesabından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’i inovasyon yanlısı olduğu yönündeki “gülünç” iddiası sebebiyle eleştirdi.

XRP altcoinini yöneten finansal teknoloji şirketi Ripple’ın CEO’su olan Garlinghouse, Gensler’i “rastgele davalar açmakla” ve bunların kurumun yaşadığı “FTX fiyaskosundan” dikkatleri dağıtmasını ummakla suçladı.

Garlinghouse, SEC tarafından, ABD’li yatırımcılara belirli ürün ve hizmetler sunarak menkul kıymetler yasalarını ihlal ettikleri iddiasıyla iki büyük kripto para borsası olan Binance ve Coinbase’e karşı açılan son davalara atıfta bulundu.

Garlinghouse ayrıca Gensler’in kendisinin ve kurumunun “umutsuzca arzuladığı” güce sahip olmadığı gerçeğini maskelemek için “çırpındığını” söyledi.

“Kimse aptal değil” diye ekledi.

İlgili Haber
Coinbase CEO'su, SEC Tarafından Açılan Davanın Ardından Önemli Açıklamalar Yaptı!

Garlinghouse’un kendisi de Ripple kurucu ortağı Chris Larsen ile birlikte 1.3 milyar dolar değerinde kayıtsız bir XRP menkul kıymet arzı gerçekleştirdiği iddiasıyla SEC tarafından açılan bir davayla karşı karşıya.

Aralık 2020’de açılan dava, Ripple ve SEC arasında hukuki bir savaşa yol açtı ve her iki taraf da mahkemede önergeler ve argümanlar paylaştı.

Ripple, XRP’nin bir menkul kıymet değil, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıran bir dijital varlık olduğunu savunuyor. Bununla birlikte SEC’in açtığı son davalarda XRP’yi bir menkul kıymet olarak göstermemesi dikkat çekti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay