binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerRipple (XRP) Davalar İle Boğuşmaya Devam Ediyor

Ripple (XRP) Davalar İle Boğuşmaya Devam Ediyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Diğer kripto paralardan farklı olarak bir şirket tarafından üretilen ve madenciliği yapılamayıp şirket tarafından arzı gerçekleştirilen XRP’nin kurucusu olan Ripple şirketinin davalar ile başı belada. Öyle ki insanlar XRP yatırımlarından doğan zararlar neticesinde şikayet edebileceği bir sorumlu bulabiliyor.

Örneğin Bitcoin ile ilgili bir problem yaşandığında, kurucusu bilinmediği ve hiçbir irade tarafından yönetilemediği için kişiler hak talep edebilecek bir muhattap bulamıyor. Ripple’de durum böyle olmadığı için kişiler uğratıkları en ufak zararda şirkete dava açıyor.

Açılan davalar birleştirilecek

Ripple şirketi yaptığı açıklamada, taraflarına açılan davaların hemen hemen hepsinin içeriğinin aynı olduğunu belirtti ve bu davaların birleştirilmesi için başvuruda bulundu. Bunun sonucunda şirket ayrı ayrı davalar ile uğraşmak yerine birçok davayı tek seferde çözebilecek.

Davaların içeriği genelde şu şekilde; XRP bir menkul kıymet olarak görülüyor ve yaşanılan ciddi zararlardan Ripple şirketini sorumlu tutuluyor. Zarara uğrayan taraf kayıplarını geri alabilmek için mahkemeye başvuruyor.

Birçok kişiye göre XRP, bir şirket bünyesinde olduğu için çok güvenilir bir coin olarak gösteriliyor. Ancak bazı kişilere göre ise bir kuruma bağlı olduğu için XRP’ye gerçek bir kripto para gözüyle bakılmıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail