AnalizXRP

Ripple (XRP) Davasında Gelinen Son Süreç Ne Yönde?

Yükseliş Devam Edecek mi?

Ripple (XRP) ile (SEC) arasındaki dava yaklaşık bir buçuk seneye yakın devam etmekte olup, şimdilerde dava sürecinde yeni gelişmeler söz konusu.

27 Ocak tarihinden 17 Şubat’a uzatılan yönergede savunmaların yapılmasının akabinde keşif süreci, 28 Şubat itibariyle sona erdi. Buna istinaden XRP davası çok kısa sürede sonuçlanabilir görünüyor. XRP savunucuları davadaki son kararların SEC’in temel argümanların zayıflamasına işaret ettiğini göstermekte şimdilik.

Endeksler tarafında ise şu an itibari ile olumlu yukarı fiyatlanmalar söz konusu.

XRP’nin ilgili günlük zaman dilimine baktığımızda;

Şubat ayı içerisinde major direnç bölgesi olan 0,80 dolar bandını kırdığını fakat yaklaşık bu bölge üzerinde tutunamadığını ve ardından BTC ve piyasa genelinin düşmesi ile geri çekilme yaparak 0.65 dolar seviyelerine düşerek yaklaşık %30 değer kaybettiğini görebiliyoruz.

Şimdiki tabloyu değerlendirdiğimizde fiyat tekrardan destek bularak 0,65 dolar bandına yükselişini yapmaktadır. Bu bölgeyi kırabilirse şayet yani önemli bir seviye olan 0.80 cent kırılımını yapması durumunda üst direnç seviyeleri takip edilebilir.

Aksi takdirde 0.65-0.70 dolar desteğinin alıcılar tarafından kaybedilmesi durumunda ise alt destek bölgelerine geri çekilmeler söz konusu olabilir. Bu düzeltmeler ise yatırımcılar için bir alım fırsatı sağlaması açısından önemli görünüyor.

Dava sürecinin sonucunun yaklaşması ile beraber çıkabilecek bir olumlu kararın etkisi ile teknik veriler değerlendirildiğinde fiyata pozitif yönde yansımalarını görebilmemize neden olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu