HaberlerXRP

Ripple (XRP) Davasında Yatırımcıları Üzecek Karar!

Ripple davasında gelen ara karar yatırımcıları üzdü.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davada XRP yatırımcılarını temsilen davaya katılmak isteyenlerin talepleri reddedildi.

14 Mart’ta ABD’li hukuk bürosu Deaton LL, SEC’in Ripple’a karşı açtığı davaya XRP yatırımcılarını temsilen müdahil olma talebinden bulunduklarını açıklamıştı.

Başvuru sırasında 6.000 XRP yatırımcısını temsil ettiğini belirten John Deaton, XRP yatırımcılarının bu davanın sonucundan doğrudan etkileneceklerini ve bu aşamada Ripple’ın mücadelesine güvenmek zorunda olmadıklarını ifade etti.

Bu nedenlerle XRP yatırımcılarının bu davada kendi haklarını savunmaları gerektiğini belirten Deaton resmen mahkemeye başvurdu.

“Bu davanın konusu sadece Ripple’ın geçmişteki XRP dağıtımı değildir. XRP’nin menkul kıymet olarak kabul edilip edilmeyeceği davanın ana konuları arasındadır. Bugün bu nedenle çoğu ABD borsası XRP ticaretini tamamen kaldırmış ve / veya askıya almış durumdadır.

Dolayısıyla bu dava XRP Sahipleri tarafından tutulan XRP’lerin satılamaz hale gelmesine neden olmuştur. Bu nedenle XRP sahiplerinin bu davada söz hakkına sahip olması gerekmektedir.”

XRP sahiplerinin davaya katılma talebini karara bağlayan yargıç Analisa Torres bu talebi reddetti. Red gerekçesinde ayrıntılar yer almazken yargıç katılma taleplerinin yenilenebileceğini belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu