BitcoinXRP

Ripple (XRP) Kurucu Ortağı, Bitcoin’in Yasaklanmasını İstediğine Dair İddiaları Yanıtladı!

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, Bitcoin'in yasaklanmasını istediğine dair iddialar hakkında açıklama yaptı.

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, yaptığı son açıklamada Bitcoin’in yasaklanması gerektiğini savunmadığını söyledi.

Larsen, bu açıklamayı ABD Ohio senatörü Warren Davidson’un Larsen’i Bitcoin’i yasaklamak istemekle suçlamasının ardından cevap olarak yaptı.

Larsen bununla birlikte yenilenebilir enerji kaynaklarına geçişin uzun vadede BTC madenciliğinin çevreye olan kötü etkilerine çözüm olmayacağını çünkü Proof of Work mekanizmasının her daim en ucuz enerji kaynağının tüketilmesini teşvik ettiğini söyledi.

Daha önce haberini yaptığımız üzere Larsen, Greenpeace ile bir işbirliğine gitmiş ve BTC’nin enerji gerektiren konsensüs mekanizmasının değiştirilmesi için 5 milyon dolarlık bir reklam kampanyası başlatmıştı.

Söz konusu kampanya BTC topluluğu tarafından büyük tepki çekti. Topluluk, Ripple kurucusunun bu adımının direkt olarak BTC’ye bir saldırı olduğunu düşünüyor.

İlgili Haber
Greenpeace ve Ripple Kurucu Ortağı, Bitcoin'e (BTC) Karşı El Ele Verdi!

Kampanya sürecinde oluşturulacak reklamlardan bazıları en büyük BTC destekçilerinden biri olan Twitter kurucusu Jack Dorsey’i hedef alıyor.

“Ben de Bitcoin Yatırımcısıyım”

Larsen son açıklamasında ise kendisinin de Bitcoin yatırımcısı olduğunu ve bu kripto paranın gelecekte başarılı olduğunu görmek için son girişimini başlattığını ifade etti. Larsen ve Greenpeace, BTC’nin kaynak kodlarında değişiklik yaparak daha çevreci bir konsensüs mekanizmasına geçmesini istiyor.

Larsen, Eylül ayında katıldığı bir Podcast’te yetkililerin BTC madencilerini cezalandırmasını talep etmiş ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’i Proof of Work mekanizmasını terk ettiği için kahraman ilan etmişti.

Milyarder isim, Ethereum’un Proof of Stake konsensüs mekanizmasına geçmesinin ardından BTC’nin ETH ile rekabet etmesinin zorlaşacağına inanıyor.

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan ETH, yeni mekanizmaya geçişiyle birlikte enerji kullanımını %99.95 azaltacak.

Larsen, SEC’in de iklim endişelerine odaklanması nedeniyle büyük kurumsal organizasyonların enerji tüketiminden dolayı Bitcoin’e yatırım yapmaktan çekineceğini düşünüyor.

Bununla birlikte Ripple kurucusu, başlattığı söz konusu kampanyayı kendisinin organize ettiğini ve XRP ile alakası olmadığını iddia etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu