Bitcoin

Greenpeace ve Ripple Kurucu Ortağı, Bitcoin’e (BTC) Karşı El Ele Verdi!

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, Bitcoin'in konsensüs modelini değiştirmek için milyonlarca dolar harcıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile başı belada olan Ripple‘ın kurucu ortağı, ilginç bir girişimde bulundu. Ripple kurucu ortağı ve eski CEO’su Chris Larsen, Greenpeace ile birlikte ilginç bir reklam kampanyasına imza atıyor. Larsen, lider kripto para birimi Bitcoin’in konsensüs modelini daha çevreci yapmak istiyor.

İlgili Haber
Ripple Kurucusu Chris Larsen'dan, Bitcoin'e (BTC) Gönderme!

Larsen’den Bitcoin Karşıtı Adım

“Change the code, not the climate” yani “iklimi değil, kodu değiştir” sloganlı reklam kampanyası, sektörün en önemli unsurlarını hedef alıyor. Söz konusu reklam, Bitcoin madencilerini, endüstri liderlerini, Elon Musk ve Jack Dorsey gibi önde gelen isimleri yeni konsensüs modeline geçmeye ikna etmeye çalışıyor.

Normalde proof-of-work yani iş ispatı modelini kullanan BTC bu sebeple çok eleştirilmekte. Madenciliğin dünyaya zarar verdiği iddia edilirken Larsen de buna katılıyor ve değişim gerektiğini aktarıyor.

Larsen ve Greenpeace, Bitcoin’in temelinde yer alan 30 kilit ismin bu değişikliği onaylaması durumunda kodun değiştirilebileceğini düşünmekte. Böylelikle BTC’nin çevreyi kirletmekten kurtulacağı da iddia ediliyor. Greenpeace, BTC’nin fosil yakıt tabanlı madencilik nedeniyle çevreye ciddi zarar verdiğini vurgulamakta.

Larsen konu hakkında yaptığı açıklamada Solana ve Cardano gibi altcoinlerin düşük enerji odaklı konsensüs yöntemleri belirlediğini ve BTC’nin de buna dönebileceğini ifade etti. Larsen, hem ETH hem BTC’nin başarılı olduğunu görmek istediğini ancak BTC’nin sürdürülebilir olmayan bir yönteme sahip olduğunu vurguladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu