AnalizXRP

Ripple (XRP) Yeni Bir Yükseliş Trendine Mi Giriyor? Analistler Neler Söylüyor?

XRP'nin uzun süredir yaşadığı ayı dönemi bu sene son bulacak mı? İşte detaylar!..

Geçtiğimiz yılı diğer kripto değerlere oranla kötü bir tabloyla kapatan 3. en büyük kripto para XRP, istatistiki veriler söz konusu olduğunda son iki senenin en düşük değerlerini bile görmüş oldu.

Kabaca hesaplamak gerekirse 750 günlük bir ayı dönemi yaşayan XRP’nin 2020 yılında makus kaderini tersine döndüreceğine inanan analistler ünlü kripto değerin kendi dinamikleri içinde değerlendirilmesinden yanalar.
Öyle ki diğer kripto değerler tüm zamanların en yüksek seviyelerini görürken bile XRP’nin kendi çizgisinde ve belli bir ritmle yoluna devam etmesinin nedeni de buna bağlanıyor aslında.

İşte tam da bu nedenle genel kripto para piyasası ayı dönemi yaşarken bile XRP’nin bireysel şekilde zıt yönlü hareket ederek yükselişe geçmesi an meselesi olabilir.

Analistler Ne Düşünüyor?

“Galaxy” gibi analistlere göre ünlü kripto değerin 750 günlük ayı dönemi son bulabilir. Zaman zaman yaptığı tutarlı tahminlerle tanınan Galaxy, son derece iddialı olan bu son tahminini bir grafik eşliğinde paylaştı.

Bu iddiaların yanı sıra kripto para piyasasının kabul görmüş kurallarından biri olan tanınırlık ilkesi de bu noktada devreye girebilir. Öyle ki yakın zamanda paylaşılan bir anketin verilerine göre XRP’nin 2020 fiyat beklentileri açısından sektörün iki dev ismi Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) geride bıraktığını da unutmamak gerek.

Ayrıca ünlü kripto değerin arka planındaki Ripple şirketinin de 300’ün üzerinde ortaklığa imza atması ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse’un da son derece popüler bir kimliğe sahip oluşu da -Davos’taki rolü vb. – XRP’nin yükselişine olumlu katkı sağlayacak etmenler arasında sayılabilir.

Tüm bunlara rağmen Ripple’ın her ayın başındaki yüklü miktardaki XRP satışlarının XRP yatırımcılarının tepkisini çekmeye devam etmesi ve şirket yönetimi tarafından tatmin edici açıklamalar yapılmaması yanı sıra halihazırda süren XRP menkul değer mi değil mi tartışmaları da ünlü kripto değerin yükselişine ket vuran sebepler arasında da yer alabilir.

Galaxy’nin haricinde tanınan kripto analistlerinden Sean Nance, BitMEX vadeli işlem sözleşmelerinin de XRP’yi bir üst noktaya taşıyacağı görüşünde. Analiste göre XRP’nin değeri mayıs ayına kadar 0,45 dolar seviyesine yükselecek.

BitMEX vadeli işlem sözleşmelerinin XRP fiyatlarını yükselteceğini düşünen tek isim Sean Nance değil. Trader Mitoshi Kaku da XRP’nin BitMEX sayesinde yükseliş yaşayacağını iddia edenlerden.

Yine Twitter’dan yaptığı isabetli tahminlerle tanınan CryptoBull da XRP’nin yükseliş dönemine girdiğini belirten ifadeleriyle yükseliş trendini destekleyen analistler arasında yer aldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu