blank
AnalizXRP

Ripple (XRP)’ın Sıradaki Hamlesi Ne?

XRP, 3 dolarlık ATH’yi özlüyor ama şimdilik 1 doları hedefliyor.

Geçtiğimiz günlerdeki Tether (USDT) ile olan sıra savaşını kazanan Ripple (XRP), 30 milyar doların üzerinde hacme ulaşarak Tether’i neredeyse ikiye katladı ve üçüncü sıraya tekrardan yerleşti. En son mayıs 2018’deki seviyelerine yaklaşan XRP, dün 2020 yılının en yüksek seviyesi olan 0.79 dolara kadar yükseliş yaşadı. 13 Kasım günü başlayan bu yükseliş, bütün XRP yatırımcılarını heyecanlandırdı. Kripto para, uzun zamandır beklenen hareketini yaptı ve FOMO etkisiyle birlikte 1 haftalık bir süreçte yaklaşık %211 oranında değer kazandı.

İlgili Haber  Ripple (XRP) Son 24 Saatte %40’ın Üzerinde Yükseliş Yaşadı – Tether İle Sıra Kapışması – İşte Takip Edilmesi Gereken Seviyeler!

Günlük Grafikte Önemli Seviyeler

En eski kripto para borsalarından birisi olan Bitstamp’a göre, 0.79 dolarlık en yüksek seviyesini gören XRP, yayın saati itibariyle 0.67 dolar üzerinden alıcı buluyor. Gerçekleşen yükselişlerin ardından yaklaşık %14’lük bir gerileme yaşayan kripto para, günlük grafikte herhangi bir sell-off olmaması ve BTC fiyatlamasında ani hareketler yaşanmaması durumda çok daha yukarı seviyeleri hedefliyor.

Fiyatın tekrardan yükselişe geçmesi hâlinde uzun vadeli olarak direnç uygulayabilecek seviyeler, 0.729 – 0.79 – 0.862 – 923 dolar seviyeleri olarak dikkate alınabilir. Diğer bir durum olan satışların gelmesi ve fiyatın gerilemesiyle birlikte günlük grafikte fiyata destek olabilecek seviyeler, 0.64 – 0.581 – 0.506 – 0.464 – 0.4 dolar seviyeleri olarak görülüyor.

Ripple (XRP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

4 Saatlik Grafikte Önemli Seviyeler

Günlük grafikteki uzun vade destek ve direnç seviyelerinin yanı sıra 4 saatlik grafikte de mum kapanışlarına bağlı olarak değişen seviyeler yatımcıları karşılıyor. 4 saatlikte önemli seviyeler, aşağıdaki grafikte bulunuyor.

Ripple (XRP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Güçlü Boğa Sinyali!

4 saatlik grafiğe geniş bir açıdan bakıldığı zaman, iki tane boğa sinyali veren durum ortaya çıkıyor. İlk başta, boğa filaması olarak nitelendirilen bir formasyon oluşumu görülüyor. İkincisi ise fiyatın yükselen dipler yapması sırasında RSI (göreceli güç endeksi) göstergesinin alçalan dipler yapmasıyla oluşan gizli boğa uyuşmazlığı olarak biliniyor.

“Bu iki etkenin bir arada görülmesi, fiyatta oldukça büyük bir yükselmenin yaşanabileceğine işaret ediyor olabilir.”

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu