blank
AnalizXRP

Ripple (XRP) Son 24 Saatte %40’ın Üzerinde Yükseliş Yaşadı – Tether İle Sıra Kapışması – İşte Takip Edilmesi Gereken Seviyeler!

Ripple sonunda yatırımcısının yüzünü güldürdü. Peki XRP'de önemli seviyeler neler?

Kripto para birimleri arasında dördüncü sırada bulunan XRP, 0.437 dolar seviyesini görerek son 24 saat içinde %40’ın üzerinde yükseliş yaşadı. 0.437 dolar seviyesini aynı zamanda XRP’nin 2020 yılı içinde gördüğü en yüksek seviye olarak kayda geçti.

XRP, kripto para tarihine “Kara Perşembe” olarak geçen 12 Mart’ın ertesi günü yılın en düşük seviyesi olan 0.101 dolar seviyelerini gördü. Kripto para, o günden bugüne yaklaşık %330 değer kazanarak yatırımcılarına kendini kanıtlamış oldu.

Tether – XRP Kapışması!

Ripple’ın ODL platformlarındaki XRP likidite endeksleri 2020 yılı boyunca en düşük seviyelerdeydi ve son fiyat artışı ile birlikte XRP’de likidite artışları yaşandı. Ripple’ın ODL koridorunu kullanan Bitso ve Bitstamp borsalarında tüm zamanların en yüksek likidite seviyelerine ulaşıldı.

Yaşanan bu likidite artışı ile XRP’nin piyasa değerinde hızlı bir yükselme yaşanıyor. Yayın saati itibariyle kripto para dünyasında üçüncü sırada bulunan Ripple (XRP) ile dördüncü sıradaki Tether (USDT) arasında sürekli olarak değişen bir sıra kapışması var. XRP, bu amansız mücadeleyi kazanıp kaybetmiş olduğu üçüncü sıraya tekrardan yerleşmek istiyor.

Ripple (XRP) ve Tether (USDT) Piyasa Değerleri – Kaynak: CoinmarketCap

XRP’de Son Durum!

XRP, gün içerisindeki en yüksek seviyesi olan 0.437 dolardan satış tepkisi yiyerek düşüş yaşadı ve yayın saati itibariyle 0.40 dolar üzerinden alıcı buluyor. 4 saatlik grafiğe baktığımız zaman kuvvetli bir direnç olarak 0.418 – 0.43 dolar seviyeleri takip edilebilir. Bu seviyeler üzerinde olası mum kapanışlarında 0.443 – 0.457 – 0.477 dolar seviyeleri, direnç seviyeleri olarak yatırımcıları karşılıyor.

Gelecek olan kar satışlarını durdurabilecek olası destek seviyeleri ise 0.389 – 0.37 ve daha kuvvetli ve önemli olan 0.329 dolar seviyeleri takip edilmelidirler.

Ripple (XRP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu