Kripto HaberleriBlockchainRipple Yetkilisi Blockchain Teknolojisi İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Ripple Yetkilisi Blockchain Teknolojisi İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Takip et

Ripple yetkililerinden Asheesh Birla, katıldığı bir konferansta açıklamalarda bulundu. Birla konuşmasında Ripple‘nin XRP tokeni ve bankacılık sektöründeki kişilerin neden Blockchain teknolojisine uzak durduğuna değindi.

Birla’ya göre belirli bölgelerdeki şirketler blockchain teknolojisi ve kripto para sektöründe ciddi potansiyel görüyorlar ve bu alanda kendilerini büyütmek istiyorlar. Bunun yanı sıra HSBC ve Citibank gibi bankalar Blockchain teknolojisini test ediyorlar. Fakat ileride bu teknolojiye geçip geçmemek konusunda kararsızlar.

Ayrıca Birla açıklamalarında, bir çok büyük şirketin sektöre girmemiş olsa bile, yakından takip ettiğine değindi. Sektörün biraz daha olgunlaşmasından sonra bankaların çoğunun bu sektöre giriş yapacağına inandığını söyledi.

Sektörün henüz tam manasıyla oturmadığını Dünya Ekonomik Forumu tarafından yayınlanan rapor şu şekilde açıklıyor:

Kripto para piyasasında yaşanabilecek en kötü senaryolardan birisi merkez bankaların kripto paraları yasaklamasıdır. Merkezi olmayan sistemde bu zor bile görünse bile bunun örneğini 1933 yılında ABD’de görüyoruz. Dönemin Başkanı Franklin Roosevelt, altın külçesi barındırmayı yaklamış ve tüm Amerikan vatandaşlarının ellerindeki rezevleri bildirme zorunluluğu kılınmıştı.”

Ayrıca merkezi olmayan bir sisteme para yatırma düşüncesi şuan için çoğu yatırımcıya mantıklı gelmiyor. İnsanlar kripto varlıklarını herhangi bir şekilde kaybederlerse başvuracak herhangi bir kurum olmadığı için çekince yaşıyorlar.

Durum şuan için böyle olsa bile Birla şu açıklaması ile dünyanın blockchain ve kripto paralara ihtiyacı olduğunu altını çizdi:

ABD’de olan birisi Meksika’ya 100$ göndermek istediği zaman bunu mevcut sistemler ile yapmak masraflı ve uzun süreler alıyor. Fakat bu transfer blockchain sistemi ile yapılırsa gönderen ve alıcı elime ne kadar para geçecek diye endişelenmez. Sistem sayesinde kişinin eline 100$ olduğu gibi kısa bir süre içerisinde geçecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları