Kripto ParaXRP

Ripple’a Benzer Bir Dava Açılan LBRY, Adeta Ateş Püskürdü

LBRY, SEC'nin iddialarına sert yanıt verdi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple‘dan sonra bir başka kripto para ve blockchain şirketine de dava açtı. LBRY platformunun kendi kripto para birimini piyasaya sürmesini lisanssız menkul kıymet satışı olarak gören SEC, şimdi ise LBRY’nin sert cevabı ile karşı karşıya kaldı.

SEC, LBRY’yi Köşeye Sıkıştırdı

SEC, Mayıs 2018 yılından beri araştırma yaptığını ve LBRY’nin token satışını yasadışı yaptığını vurgulamıştı.

2016 ve 2020 yılları arasında platformu kullananların kandırıldığını ve bunların üzerinden gelir elde edildiğini vurgulayan SEC, şirketin hem daha fazla token satmasını engellemeyi hem de önceki satışların iadesini yapmayı hedefliyor.

LBRY ise bu konuda çok sert bir yanıt vererek SEC’nin iddia ettiği gibi ICO düzenlemediğini, yatırımcıları dolandırmadığını ve daha önce SEC’ye bildirimde bulunmalarına rağmen bunun görmezden gelindiğini belirtti.

LBRY şimdiden yasal konular için 1 milyon dolardan fazla ücret ödediklerini ve ekip üyelerinin binlerce saatinin gittiğini belirterek, anlaşmaya razı olduklarını ancak SEC’nin her şeyi tamamen bitirme hedefi güttüğünü de belirtti.

SEC’nin alanı dışı bir konuda agresif olarak ilerlediğini ifade eden LBRY, aslında Ripple avukatları ile benzer açıklamalarda bulundu. Ripple da SEC’nin bu agresifliğinden yakınarak kurumun yetkisi dışında hareket ettiğini belirtmişti.

Aktif olarak geliştirilen blockchain tokenlerinin menkul kıymet olarak değerlendirilmesini “felaket” olarak tanımlayan LBRY avukatları, ABD’nin bu sebeple gelişimi engellediğini belirtti.

LBRY, Yardım Topluyor

LBRY tarafından geliştirilen Odysee platformunun Twitter hesabından yapılan gönderide de ABD’deki bu tehlikeye karşı yardım istendi ve bağış kampanyası düzenlendi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu