XRP

Ripple’da Dikkat Çeken İstifa!

Şirketin baş geliştirici savunucusu Matt Hamilton şirketten ayrıldı.

Ripple baş geliştirici savunucusu Matt Hamilton, şok bir kararla şirketten ayrıldığını açıkladı. Kişisel sorunlarını gerekçe göstererek şirkete veda ettiğini duyuran Hamilton bu kararın biraz şok etkisine sebep olabileceğini ama bugün Ripple ile son günü olacağını söyledi. Buna karşın XRP Ledger topluluğunda yer almaya devam edeceğini belirtti.

Matt Hamilton, XRP ekosistemini genişletmek ve geliştirmek için 2021’in Ocak ayında Develor ilişkileri direktörü olarak Ripple’a katılmıştı. Kısa zamanda şirkete çok şey katan Hamilton eşinin rahatsızlığı yüzünden Ripple’a veda etmek zorunda kaldığını ifade etti.

Görevde kaldığı süre boyunca RippleXDev Twitch kanalını başlatmaktan ve barındırmaktan, XRP Ledger Grants programının başlatılmasından, XRPL Hackathon’lardan ve daha birçok projeden sorumlu olduğundan bahseden Hamilton’ın resmi açıklamasının ardından Ripple’dan da bir duyuru geldi. Şirket, geliştiricilere 1 milyar XRP dağıtma taahhüdünü açıkladı.

Söz konusu açıklama geliştiricileri XRP Ledger’da sürekli olarak projeler oluşturmaya teşvik etmek ve XRP ekosistemini büyütmek amacıyla gerçekleştirildi. Değeri 785 milyon doları bulan 1 milyar XRP jetonunun önümüzdeki 10 ila 20 yıl içinde dağıtılacağı belirtildi.

Son zamanlarda Ripple, C Serisi fonlama turunda sattığı tüm hisseleri geri aldı. Şirketin yerel tokenı XRP ise haberimizin yazıldığı an itibarı ile ortalama 0.79 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap’e göre en değerli kripto paralar içinde 6. sırada yer alan XRP, 37,7 milyar dolarlık piyasa değerine sahip durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu