Kripto HaberleriHaberlerRipple'da (XRP) Beklenmedik Bir Ayrılık Yaşandı!

Ripple’da (XRP) Beklenmedik Bir Ayrılık Yaşandı!

Takip et

RippleNet genel müdürü Asheesh Birla, Ripple’daki görevini bırakma kararını Twitter üzerinden duyurdu.

Bir sonraki kariyer adımına henüz karar vermediğini belirten Birla, bundan böyle Ripple’ın yönetim kurulunda eski ABD hazine bakanı Rosie Rios ve JPMorgan eski çalışanı Sandie O’Connor ile birlikte yer alacak.

Asheesh Birla’nın Ripple’daki Görevini Monica Long Teslim Aldı

CEO Brad Garlinghouse’un yaptığı açıklamaya göre, uzun süredir yöneticilik yapan Monica Long artık hem RippleNet’i hem de RippleX’i yönetecek.

Garlinghouse, Birla’yı şirket üzerinde “inanılmaz” bir etkiye sahip olduğu için övdü.

Birla, XRP’ye 2013 yılında katılmıştı. Şirketin kurucu ekibinin bir üyesi olarak, Blockchain destekli sınır ötesi ödeme çözümleri geliştirmekten sorumluydu.

Uzun süredir Ripple’da çalışan Birla, bankacılık kurumları ve para hizmetleri için uluslararası bir ödeme platformu olan RippleNet’in başına geçmişti. Birla şirket henüz küçük bir start-up iken şirketin yöneticileri arasında yer aldı. O sıralar kripto paralar henüz parlamamış bir konseptti.

İlgili Haber
Jed McCaleb Ripple'ı Dumplamaya Devam Ediyor! Son Bilanço 70 Milyon XRP!

Yaşadığı saldırı nedeniyle şu anda artık var olmayan Mt. Gox borsası o zamanlar günde yalnızca 2 milyon dolarlık işlem gerçekleştiriyordu. Tüm kripto piyasası 1.6 milyar dolardı. Şu anki değer olan 1.3 trilyon dolar ile karşılaştırıldığında, Birla’nın Ripple’daki göreve başladığı sıralarda kripto varlıklar henüz dikkat çekmiyordu.

Ödeme şirketi Stripe 2013 yılında Ripple’ı satın alma girişiminde bulunmuş ancak anlaşma gerçekleşmemişti.

Birla, On-Demand Liquidity çözümünün (eski adıyla xRapid) piyasaya sürülmesini şirket için “büyük bir dönüm noktası” olarak nitelendirmişti. Bu ürün, XRP’yi köprü para birimi olarak kullanarak itibari para birimi ödemelerinin anında yapılmasını sağlıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları