HaberlerKripto ParaXRP

Jed McCaleb Ripple’ı Dumplamaya Devam Ediyor! Son Bilanço 70 Milyon XRP!

Ripple eski CTO'su Jed McCaleb XRP'lerini satmaya devam ediyor.

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasındaki genel belirsizlik nedeniyle hacimlerin düştüğü markette, Ripple (XRP) yatırımcıları XRP’nin fiyatının yükselmesini dört gözle bekliyor.

XRPScan verilerine göre, Ripple’ın yaratılmasında rolü olan eski CTO’su Jed McCaleb’in XRP’lerini satmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere Stellar’ın (XLM) kurucusu Jed McCaleb, Ripple’ın da eski kurucularından. McCaleb, 2013 yılında Ripple’dan ayrılırken yapılan anlaşmaya göre, payına düşen XRP’ler kendisine parçalar halinde gönderiliyor ve o da düzenli olarak elindeki XRP’leri satabiliyor.

Ancak bu XRP’leri tek seferde satmasına izin verilmiyor. McCaleb ile yapılan anlaşmaya göre, McCaleb’in günlük satış limiti ortalama XRP hacminin %1’i ile sınırlı bulunuyor.

XRPScan’den gelen verilere göre McCaleb, XRP’den ayrılırken tazminat olarak aldığı toplam sekiz milyar XRP tokeninden iki hafta içerisinde “tacostand” adlı cüzdanından yaklaşık 70 milyon XRP sattı.

Eski CTO geçtiğimiz Eylül ayında XRP satışlarını askıya almıştı ancak bu yılın Ocak ayında tekrardan XRP’lerini satmaya başladı.

Son XRP satışı sonrası eski CTO’su Jed McCaleb’in kripto para cüzdanında 182,925.764 XRP kalmış durumda.

XRP’lerini parça parça satan McCaleb XRP fiyatını baskılayan önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu