XRP

Ripple’dan Karşı Hamle: SEC Çalışanlarının Ne Kadar XRP’si Var?

Ripple karşı atağa geçti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilen Ripple, şimdi gücü eline almaya ve işleri tersine çevirmeye başladı.

Ripple, yeni oluşturduğu talebinde SEC çalışanlarının Bitcoin, Ethereum ve XRP gibi kripto para birimlerini alıp satmaları durumunda nasıl bir politika izlendiğini öğrenmek istiyor.

Bu talep, Ripple’ın savunmasına dahil edilecek ve bunun kapsamında görülecek.

Ripple Karşı Hamlede Bulundu

Avukat James K. Filan tarafından aktarılan bilgilere göre Ripple aslında SEC’nin şunları vermesini istiyor:

SEC çalışanlarının özellikle XRP, BTC ve ETH veya alternatif olarak başka kripto para birimleri ile yaptığı alım satımlar ile bunlara yönelik politikaları.”

Ripple, buna ek olarak SEC çalışanlarının XRP yatırımı olup olmadığının da beyan edilmesini istiyor.

SEC yatırımcılarının XRP yatırımının olup olmaması davayı genel olarak etkilemese de çalışanların kişisel olarak sorumlu tutulmasına neden olabilir.

SEC ile bu konuda 8 Temmuz, 15 Temmuz, 18 Ağustos ve 25 Ağustos tarihlerinde görüştüklerini ve bu talebi ilettiklerini belirten Ripple tarafı, sonuç alınamadığının altını çizdi.

SEC’nin bu bilgileri vermeyi reddettiğini belirten Ripple, şimdi ise direkt olarak mahkemeden bunu istiyor.

Ripple bu davayı kaybederse XRP’nin değeri inanılmaz bir düşüş yaşayabilir ancak Ripple yine de başka ülkelerdeki faaliyetleri sayesinde hayatta kalır.

Ripple’ın b planı yapıp Asya piyasalarına odaklanması da bu ihtimali gözden geçirdiğini gösteriyor. XRP yatırımcıları için ise durum büyük bir belirsizlik.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu