HaberlerXRP

Ripple’dan Yeni Ortaklık: XRP Kullanımı Küreselleşiyor

Ripple, RippleNet ağı için halka açık bir şirketle ortaklık kurduklarını duyurdu.

Ripple, Spark token airdrobu (12 Aralık) yaklaştıkça fiyatın o gün ne gibi bir hareket yapacağı sorusu herkesin aklındayken RippleNet ağına bir yeni ortak daha eklediğini duyurdu. Bu yeni ortak, Ripple gibi ödeme hizmetleri sağlayıcısı olan Avustralya merkezli Novatti şirketi oldu.

Bu ortaklıkla birlikte Novatti müşterileri, 55’ten fazla ülkeyi ve 120 döviz çiftini kapsayan küresel finans ağı olan RippleNet’e kolayca erişim sağlayabilecekler.

Novatti Bu Ortaklıkta Neyi Amaçlıyor?

Ortaklığın şirketin rekabet gücünü artıracağını ve bu sayede müşterilerinin ellerindeki sermayeleri ortaya çıkarmasına imkân sağlayacağını düşünen Novatti genel müdürü Peter Cook, inanılmaz derecede heyecanlı olduğunu belirtiyor.

Google Pay, Alipay, Visa gibi büyük şirketlerle ortaklığı olan Novatti, Ripple ile yapılan bu ortaklıkla gücünü artırarak ilk önce Avustralya ile Güneydoğu Asya arasındaki sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bir sonraki aşamada ise Avustralya’ya gönderilen sınır ötesi işlemleri işlemeye başlayarak ortaya bir gelir akışı çıkarmayı planlıyor.

Ripple Şirket Olarak Ne Durumda?

Birçok şirket tarafından likidite sağlamak amacıyla kullanılan ve 27.7 milyar dolarlık piyasa hacmine sahip XRP’nin sahibi olan Ripple, gün geçtikçe yaptığı ortaklıklarla daha fazla kullanıcıya ulaşarak küreselleşiyor. Ancak şirket bu küreselleşmenin yanı sıra birden fazla dava ile uğraşıyor. Bu davalardan birisi Ripple’ın yasa dışı bir şekilde ve kayıt dışı bir emtia olarak XRP sattığı iddia edilerek açıldı. Diğer bir dava ise Ağustos ayında açılan 13 Büyük Avustralya bankası tarafından açılan, Blockchain’in PayID çözümüyle Avustralya ticari marka yasalarını ihlali davasıdır.

Ripple, şirket olarak bu gibi birden çok davayla uğraşırken yaptığı ortaklıklarla birçok yeni XRP kullanıcına ulaşmayı başarıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu