XRP

Ripple’dan Yeni XRP Adımı: Hem Merkezsizlik Hem de Dava İçin Kritik!

XRP, yeni ağ düğümü ile merkezsizliğini bir adım ileriye götürdü.

ABD merkezli blockchain şirketi PAC Global, artık XRP Ledger üzerinde işlem onaylarında kullanmak adına bir ağ düğümü çalıştırmaya başladığını duyurdu.

Bu durum, toplam piyasa değerine göre en büyük yedinci kripto para birimi XRP’nin merkezsizliğini bir adım daha ileriye taşımış oldu.

Ripple Lehine Yeni Hamle

Normal şartlarda çok büyük bir öneme sahip olmayan bir gelişme olarak görülebilecek bu durum, dava arifesinde ise kesinlikle büyük bir öneme sahip.

Ripple’ın piyasaya sürdüğü XRP’nin menkul kıymet olduğu ve bunun direkt olarak Ripple’a bağlı olduğu vurgulanmakta. XRP Ledger ağı üzerinde daha fazla bağımsız ağ düğümünün olması ise Ripple’ın direkt olarak mesaj vermesini ve merkezsizlik vurgusu yapmasını sağlayacaktır.

XRP Ledger, UNL ismi verilen güvenilir ağ düğümleri tarafından çalıştırılmakta ve bütün işlemler onların onayından geçmekte. Bu ağı hem dış tehlikelere karşı koruyup hem de merkezsizliğini sağlıyor.

Şu an için ağ üzerinde 150’den fazla ağ onaylayıcısı bulunuyor ve Ripple artık bunların çoğunluğunun sahibi değil. Daha önce Ripple söz konusu düğümlerin ve onaylayıcıların çoğunluğuna sahip olması nedeniyle eleştirilmişti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından hazırlanan iddianamede de buna yer verildi ve XRP’nin merkezsiz olmadığı vurgulandı.

Ripple şimdi ise davayı zaten bir nebze lehine çevirdikten sonra önemli bir başka adım daha attı. Mevcut UNL’ler arasında Coil, Bitso, Bithomp ve diğer önemli ekosistem isimleri bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
BK

Azkaldi biraz sabir bu kadar resmi kuruluslarda kullanilan bir para bu seviyelerde zorla tutuluyor demektir altinin su anki hali gibi bir gun altinda ucacak ona esit parayi xrp de bulabilcekler yeni slogan 10xrp 1 yeni ferrari olsun

Serkan

Gercek digital para xrp dir. BTC GERCEK digital para değildir Birgun BTC bir anda bitebilir fakat xrp kalacaktir.

Alparslan

Xrp ripple yatırımcıları oyuna gelmeyin kesinlikle xrp nin üzerinde oyundan başka birşey yok xrp en kaliteli alt coin dir sadece mahkemeler miş falan filan saçma haberlermiş xrp yi yavaşlatır ama asla önğne geçemez…


Başa dön tuşu