HaberlerXRP

Ripple’ı Dava Eden SEC Başkanı, Kripto Para Şirketine Katıldı!

Jay Clayton artık bir kripto para şirketinde danışman!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) bir önceki başkanı konumundaki Jay Clayton, görevini bırakmadan önce her yeri birbirine katmıştı. Clayton, görev süresinin bitmesine günler kala aldığı bir karar ile Ripple’a menkul kıymet davası açtı ve XRP fiyatını yerle bir etti.

Clayton, Fireblocks’a Katıldı

Şimdi ise Clayton’ın ilginç bir şekilde bir kripto para şirketine katıldığı ve danışman ekibinde yer alacağı ortaya çıktı. SEC Başkanı, dijital varlık emanet hizmeti sağlayıcısı Fireblocks’a danışman olarak katıldı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, üst düzey yetkilinin özellikle şirketin güvenliğini arttırma ve altyapısını geliştirmeden sorumlu olacağı vurgulandı.

CEO Michael Shaulov konu hakkında yaptığı açıklamada Clayton’ın finansal piyasaları denetlemede çok tecrübeli olduğunu ifade ederek kendisini ekibe katmaktan gurur duyduklarının altını çizdi.

Jay’in finansal istikrar ve güvenlik konusundaki bilgi birikiminin eşi benzeri bulunmuyor.”

Fireblocks, geçtiğimiz temmuz ayında D Serisi fonlama ile 310 milyon dolar toplamayı başarmış ve unicorn olmuştu. 1 milyar dolarlık değerlemenin üzerine çıkan şirket, kripto para depolama konusunda bir hayli önemli ve önde gelmekte.

Clayton ise kısa süre önce The Financial Times’a verdiği röportajında blockchain’in kabulünün kaçınılmaz olduğunu ifade etmişti. Clayton’ın Ripple’ı dava ettikten sonra bir kripto para şirketine bu şekilde katılması ise kesinlikle kripto para yatırımcılarının dikkatini çekmiş olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu