HaberlerXRP

Ripple’ın Ödeme Sistemi Partnerinden Rekor Hacim

XRP kripto parasının sahibi olan Ripple şirketinin yaptığı en büyük anlaşmalarından biri olan MoneGram, rekor büyüme elde etti.

Ripple dünya üzerinde sınır ötesi ödemelerde kullanılan SWIFT sisteminin alternatifi olan RippleNet sistemini anlaşmaları doğrultusunda birçok kuruma entegre ediyor. Bu sistem sayesinde ödemeler 7/24 bir şekilde hızlı, güvenilir aynı zamanda daha masrafsız bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Geçtiğimiz dönemde 30 milyon dolar yatırım yaparak para transferi şirketi MoneyGram ile ortaklık kuran Ripple, MoneyGram’ın işlem hacimlerinde rekor seviyelerine ulaşmasını sağladı.

1-25 Aralık tarihleri arasında yapılan rapora göre son 6 ayda çevrim içi platformlarda yapılan işlemlerin yüzde 70 arttığı, mobil cihaz ile ödemelerin ciddi şekilde arttığı ve tatil dönemlerinde yapılan ödemeler sayesinde yaklaşık yüzde 120’lik bir ivme yakalanıldığı ifade edildi.

XRP destekli On-Demant Liquidity (ODL) sistemini kullanan MoneyGram, Ripple ile gücünü birleştirdikten sonra ciddi şekilde büyüme yakalamış oldu.

MoneyGram üzerinden yapılan işlemlerin şu an için sadece yüzde 10’u XRP kullanılarak yapılıyor olsa da bu oranın önümüzdeki süreçte artış yaşaması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu