HaberlerXRP

Ripple’ın Swell Konferansı’ndan Önemli Detaylar

Swell Konferansı'nda Konuşan Dr. Raghuram Rajan Önemli Konulara Temas Etti

Bugün gerçekleşmekte olan Swelll 2019 Konferansı’nda konuşmacı olarak yer alan Hindistan Rezerv Bankası eski yöneticisi ve Chicago Üniversitesi’nde Finans profesörlüğü yapan Dr. Raghuram Rajan, önemli konuların altını çizdi. Blockchain başta olmak üzere kripto para değerlerinin bugün birçok teknolojik gelişmeye imkan verdiğini ve son gelişmelerin ekonomik büyümeye ivme kazandırdığını belirtti. Böylesi bir ivmenin hem genel konjonktürde finansal hayata ekstra bir nefes kattığını hem de gelişmekte olan ülke piyasalarını da ciddi şekilde canlandırdığını sözlerine ekledi.

Rajan’a Göre Yatırımcılar Blockchain Sayesinde Birçok Fırsat Elde Edecek

Açıklamalarıyla Blockhain’in birçok yatırımcıya fırsat sunacağını belirten profesör, Blockchain’in sınır ötesi ödeme çözümleri ve dijitalleştirme fırsatları sayesinde küresel anlamda “yeni bir küreselleşme dalgasının başlangıcı” olacağını dile getirdi ve sözlerine şöyle devam etti:

Biz daha güçlü üretkenlikten yanayız. Bilinmelidir ki teknik yenilikçilikten yana olmak her zaman gerçek verimlilik artışına dönüşmez. Her kurumun sistemi yeniden icat etmek adına öncelikle yeni teknolojileri nasıl kullanacağını öğrenmesi gerekir. Buna bir kez hakim olmak demek bugünkü ılımlı büyümeden çok daha fazlası yani büyüme hızının da artması anlamına gelecektir.

Bankalar Tüketicilerin Güvenini Kazanmalı

Finansal kurumların dünyadaki banka içi ve banka dışı tüketicilerin güvenini kazanmaya devam etmesi gerektiğini belirten Rajan, bunu başarmanın yollarından birinin de merkezi olmayan teknolojilerden yararlanan şirketlerle ortaklık yapmak olduğunu belirtti. Rajan’a göre bu durum şeffaflığı artıracak ve insanlar, sevdiklerine para gönderme maliyetini düşürmüş olacaklar.

Rajan’ın Son Sözleri

“… eğer veriler bireye aitse mikro ödemeler yoluyla yapılabilir ve tekel kaynağı olmak zorunda değildir. Bu şekilde ademi merkeziyetçilik güven ve gücü dağıtır ve nihayetinde tekelleri parçalar. ”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu