fbpx
XRP

Ripple’nin yeni projesi: xPring

XRP tokeninin üreticisi olan Ripple şirketi kurumsal yatırımcılar için xRapid sistemini faaliyete geçirmiş ve bu sistemde XRP kullanımını zorunlu kılmıştı. Bu ve başka olumlu haberler sebebiyle geçtiğimiz haftalarda XRP fiyatı neredeyse birkaç günde yüzde 100 oranında artış yaşamıştı.

Herkes Ripple’nin xCurrent ve xRapid sistemlerini konuşurken başka bir proje daha gün yüzüne çıktı. xPring adındaki bu proje XRP’nin daha yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlamak için ürün geliştiren şirketlere finansal destek sağlayacak.

Proje ile beraber tüm dünyada XRP kullanımının ve XRP’ye olan güvenin artacağı öngörülüyor. Proje kapsamında desteklenen ürünler, internet üzerinden yayın yapan yayıncılara bağış yapılmasından, reklam yerleştirmedeki mikro ödemelere kadar birçok ürünü kullanıcılara sunuyor ve bunların hepsi XRP ile yapılabiliyor.

Ripple, XRP tokenini geliştirmek ve tüm dünyada yaygınlaştırmak için daha çok kurumsal müşteri ve şirketleri hedef alıyor. Bunun yanı sıra günlük hayatta da XRP’yi insanların kullanabileceği seviyeye indirgemeyi hedefliyor. Uzmanlara göre bu ve bunun gibi atılımlar devam ederse XRP fiyatı önümüzdeki süreçte çok farklı seviyelere gelebilir.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box