Kripto HaberleriBitcoinRobert Kiyosaki: Ekim Ayında Dünyanın En Büyük Çöküşü Gelecek, Ben İse Bu...

Robert Kiyosaki: Ekim Ayında Dünyanın En Büyük Çöküşü Gelecek, Ben İse Bu Ürünleri Alacağım!

Takip et

Amerikalı iş adamı ve yatırımcı Robert Kiyosaki, 26’dan fazla yazdığı kitabı ile 51 dile çevirisi yapılmış bir yazar konumunda.

Bu konuda ABD’nin hatta dünyanın en ünlü ekonomi yazarlarından birisi olan Kiyosaki, tüm piyasalar ile ilgili genel değerlendirmede bulundu.

Kitco News’e konuşan Kiyosaki, Ekim ayından itibaren dünyanın en büyük ekonomik krizinin başlayacağını ifade etti ve açıklamalarına şu şekilde devam etti:

Dünya tarihinin en büyük çöküşü olacak. Borç oranları hiç bu kadar artmamıştı. Bu en büyük sorun. Borcun gayri safi milli hasıla ile senkronize olması lazım ancak şu an hiç öyle değil. Ekonomiler çökmeye başlayınca her şey bir bir aşağı yönlü hareket edecek ve alt üst olacak. İşte tam da o zaman ben altın, gümüş ve Bitcoin alacağım.

Muhtemel çöküşün FED’den çıkacak kararlarla beraber başlayacağını ifade eden ünlü isim, kurumların aldığı kararların ekonomiye faydalı olmadığını söyledi.

Bu bağlamda en iyi yatırım zamanını “Ekim ayı” olarak değerlendiren Kiyosaki, “Ekim ayında ilk anda piyasalar düşüşe geçecektir ancak çöküşler zengin olmak için iyi fırsattır. Bence bu çöküşten sonra hisse senetleri çok iyi toparlanamayacak. Ancak altın ve Bitcoin’in çok hızlı toparlayacağını ve ralli başlayacağını düşünüyorum.”

5 YORUMLAR

guest

5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Aydın

Çok iyi yorum yorumdur birçok insan senin dediklerini dikkate alarak pozisyon alacak. Belki yanlış karar olacak. Sürekli yorumcular yuvarlak konuşuyor. Denizi bulandırmaktan başka işe yaramıyor. Kiyosaki zibidisi dediğin çıkmaz ise malının bir kısmını bağışlar mısın ?

Anonim

Gene Bitcoin çıkarma çabaları aynen kardeşim en ekonomik sensin

Anonim

Bende bir iş adamı olarak söylüyorum 3. Ay zirve ayı i olucak

Anonim

Yine boş konusmalqr

Anonim

Yürü lan sepet ver gazı

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları