Haberler

Rock İsimli Yazılım Tehlike Saçıyor

Kripto para madencileri dikkat!

Rock isimli kripto para yazılımı madenciler için büyük risk barındırıyor. Kripto para sektörünün en büyük sorunları arasında bulunan güvenlik problemleri yatırımcılar açısından olduğu kadar madenciler açısından da risk faktörü. Bitcoin madenciliğini işleten kişilerin riskli olarak cihazlara yönelik saldırılar olabilmesi ve fiziksel olarak cihazların korunması gerekliliği konularında çok dikkatli olmaları ve aldıkları kararlarda kripto para madenciliği kazanç rakamlarını sürekli kontrol etmeleri gerek.

Kripto para madenciliği yapmak demek, sadece cihazların fiziksel olarak iyi olup olmadığını ve kazanç durumunu kontrol etmek demek olmadığının bir kanıtı da Rock isimli madencilik yatırımcılarını hedef alan kötü amaçlı yazılım. Yabancı bir güvenlik firmasınca yapılan duyuruda Rock isimli yazılımın madenciler tarafından hemen tespit edilemeyecek kadar iyi saklandığı ve bulut güvenlik ağlarını geçebildiği, bunun da madencilere büyük oranda zarar verebilecek olduğu ifade edildi. Güvenlik şirketi çalışanı 2 kişi yaptığı açıklamada ”Rock isimli yazılım çok tehlikeli” ifadelerini kullandı. Madencilere yönelik bu tür kötü amaçlı yazılımların gelecek yıllarda sayısının artması ve madencilerin daha çok zorluklar ile karşılaşması mümkün.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu