Haberler

Romanya Hükümeti: Bitcoin Bugünden İtibaren Yıllık Olarak Vergilendirilecek!

Romanya hükümetinden yeni vergi açıklaması.

Romanya hükümetinden yapılan resmi açıklamada tüm Romanya vatandaşlarının kripto paralardan artık vergi alınmaya başlayacak oldukları hakkında bilgi edinmeleri ve yıl sonu ödeyecek oldukları mali vergilerde artık kripto paralardan elde ettikleri kazancın vergilendirilecek kazanç olmasına karar verildiğini basın yolu ile duyurdu.

Romanya’da AB’nin en düşük gelire sahip ülkeleri arasında olması ve AB’de ekonomik sorunların en fazla yaşandığı ve birliğin bazı değerlerini düşürmesinden dolayı Sarı Yelekliler tarafından eleştirilen ülke, kripto paralardan almaya başlayacağı resmi vergi sayesinde ülke ekonomisinde kripto para birimlerinin fiyatı çok yükselirse gözle görülür bir artış olabileceğini anladı.

Romanya’da hükümetin kripto para vergi kararı 20 Ocak 2019 tarihinde verilen karara dayanıyor. Bu tarihten sonra kripto para adı altında kazanç sahibi olanlar sadece kazandıkları tutarı yıl sonunda vergi beyannamesinde bildirmek zorunda ve kazandıkları tutar üzerinden devlete vergi ödemek zorunda kalacaklar. Hükümetin vergi kararının Romanya’daki kripto para sahipleri tarafından nasıl karşılanacağı merak konusu iken, ülkede kripto paralara büyük ilgi duyan bazı kripto para grupları mevcut.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu