bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerRomanya Yeni Kripto Para Yasaları Üzerinde Çalışıyor

Romanya Yeni Kripto Para Yasaları Üzerinde Çalışıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Romanya yönetiminin yeni kripto para yasaları üzerinde çalışmaya devam ettiği ve kripto para yasaları konusunda yeni adımlar atmaya kararlı olduğu açıklandı. Malta, ABD, Güney Kore, Fransa ve AB üyesi ülkelerin ortaklığında kripto para yasaları hazırlanmaya devam ederken, Romanya yönetimi de olası sorunları engellemek ve olası sorunlardan kaçınmak adına kripto para yasaları hazırlamak konusunda adım atmaya karar verdi.

Ülkenin kripto para yasaları ile daha iyi bir sürece girecek olduğu ve bu kategoride yaşanan kripto para yasal boşluğunu doldurabilecek olduğu ifade edildi. Açıklamada ülkenin kripto para yasalarının ne kadar etkili olacak olduğu konusunun bilinmediği, bu konuda yasal boşlukların giderilmesinin yatırımcılar üzerinde pek fazla kötü etkisinin olmayacağı, aksine daha fazla güvenilir ve daha fazla güvenlik içermesi adına bu şekilde Romanya yönetimin çalışmalar düzenleyecek olduğu açıklandı.

”Elektronik Para” Dedi

Romanya Maliye Bakanlığınca yapılan son dakika açıklamasında kripto paralardan ”elektronik para” olarak bahsedildi.

Bugün Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da kripto paralardan ”elektronik para” olarak bahsetmiş ve Rusya ile Türkiye arasında ticaretin elektronik paralar ile yapılabilecek olduğunun mesajını vermişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları