BitcoinHaberler

Ruffer İnvestment: “Bitcoin (BTC) Henüz Yolun Başında, Biz Trene Erken Binmeyi Başardık”

Ruffer İnvestment Bitcoin yatırımlarını değerlendirdi.

Kısa süre önce, Bitcoin’e yatırım yapan kurumsal şirketler kervanına katılan İngiltere merkezli yatırım şirketi Ruffer İnvestment, Bitcoin yatırımları ile ilgili açıklamada bulundu.

İngiliz şirket, Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenme ve finansallaşma sürecinin henüz başında olduğunu ve kendilerinin bu trene önceden binmeyi başardıklarını ifade etti.

15 Aralık’ta Bitcoin yatırımlarını açıklayan şirket, toplam varlıklarının %2.5 lik kısmı yani yaklaşık 750 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı yaptıklarını açıklamıştı.

Şirket Bitcoin’in riski bir yatırım aracı olduğunu kabul ediyor. Buna rağmen yatırım yapmalarını ise şöyle açıklıyor:

“Normalleşme, düzenleme ve kurumsallaşma sürecinde ilerlerken, bu risk priminin sıkıştırılması fiyatta dramatik bir etkiye sahip olabilir. Yanılıyorsak, Bitcoin önceki karanlık günlerine geri dönecek ve biz para kaybedeceğiz. Pozisyonumuzu küçük tutmamızın nedeni de bu.”

Ruffer şirketine göre, ilerleyen zamanda artan kurumsallaşma ile birlikte Bitcoin’deki yüksek risk primi birleşecek ve fiyat sıkışacak. Bu da bir noktadan sonra fiyatta patlama yaşanmasına neden olacak. Bu ihtimalin gerçekleşmemesi olasılığını da düşünen şirket pozisyonunu buna göre küçük tutuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu