BitcoinHaberler

Rus Yatırımcı, Şifresini Unuttuğu Bitcoinlerine İşte Böyle Kavuştu!

Dört yıl önce aldığı Bitcoinlerinin şifresini unutan Rus yatırımcı büyük uğraşlar sonunda BTC'lerine kavuştu.

Dört yıl önce satın aldığı Bitcoinlerin şifresini unutan Rus yatırımcı bir kriptografi uzmanı sayesinde
300 bin dolar değerindeki BTC’lerine kavuştu.

Yıllar önce satın aldığı Bitcoinlerinin erişim şifrelerini özel bir klasörde muhafaza eden yatırımcı unuttuğu şifrelere ulaşmak için her yolu denedi çünkü zamanında yaklaşık 15 bin dolar değerinde olan Bitcoinler şu an tam 300 bin dolar değerinde.

Neyse ki şahıs, uzun zamandır hala aynı bilgisayarı kullanmaktaydı ve unuttuğu şifreleri kırmak mümkün oldu ancak bu iş sanıldığı kadar ucuz olmadı. Rus yatırımcı Bitcoinlerine kavuşmak için tam 100 bin dolarlık bir hizmet bedeli ödemek zorunda kaldı.

Bununla birlikte daha önceden de bu tür konularda deneyimi olan kriptografi uzmanı eğer bir algoritma geliştirememiş olsaydı her bir anahtar için tam 232 deneme yapmalı ve şifreyi kırmak için kendi tabiriyle “birkaç yüz bin yıl” uğraşmalıydı ancak uzman mühendis geliştirdiği birkaç zorlu algoritma ve GPU çiftliğinde keşfettiği bir hata sayesinde sorunu bir günde çözdü ve Rus yatırımcı ödediği yüksek meblağlı hizmet bedeline rağmen yine de büyük bir kar sağlamış oldu.

*Şifre kırma işlemi Bitcoin ağına yapılmış bir işlem değildir. Yıllar önce aynı bilgisayardan şifre belirlendiği ve girildiği için, bilgisayardaki eski kayıtlardan kurtarılmıştır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu