Bitcoin

Rusya Başbakanı Bitcoin Hakkında Konuştu! Rus Ekonomisinde Bitcoin Devrimi Mi Yaşanıyor?

Rusya başbakanı Mikhail Mishustin, Bitcoin ve kripto paraların Rus finans sistemine entegre edilmesi gerektiğini söyledi.

Rusya başbakanı Mikhail Mishustin, Rus finans sisteminin Bitcoin ve diğer kripto paraların entegrasyonu için hazır olduğunu söyledi.

Rus haber ajansı RBC.ru’nun aktardığına göre Mihail açıklamayı 25 Mart Cuma günü Devlet Duması’nda Liberal Demokrat Parti üyeleriyle yaptığı toplantıda yaptı.

Büyük ölçüde Rusya’nın bir çöküşten sonra ekonomiyi canlandırma planlarına değinilen toplantıda Ukrayna’nın işgali nedeniyle yaptırımların ardından kripto para birimleri sorunu da ele alındı.

“Kripto Paraların Oluşturduğu Riskler Merkez Bankası ile Birlikte Çözülebilir”

Başbakan, kripto para birimlerinin düzenlenmesiyle ilgili sorunları Rus merkez bankasının yardımıyla çözmenin mümkün olduğunu belirterek dijital para birimlerini ülke ekonomisine entegre etmeye çağırdı:

“Kuşkusuz bu tür sorunlar, kripto para birimlerinin Rusya’nın para dolaşımı için oluşturduğu riskleri değerlendirmek için Merkez Bankası’nın yardımıyla ortaklaşa çözülebilir”

Rusya başbakanı ayrıca, ülkedeki kripto para madenciliğinin düzenlenmesi için ek adımlar atılması gerektiğini de söyledi.

Ülkenin maliye bakanlığını kripto para madenciliği sektörüne gösterdiği ilgi için takdir eden Mishustin şunları söyledi:

“Diğer ilgi çekici girişimler de bulunuyor. Özellikle de kripto para madenciliğinin düzenlenmesi, kripto para sirkülasyonu, genel olarak dijital finansal varlıklar ve online ticaretin geliştirilmesi gibi konular.”

Rusya’nın merkez bankasının kripto madenciliği konusunda katı bir çizgi sürdürmesine rağmen, Putin Ocak ayında kripto madenciliğini vergilendirme ve düzenleme önerisine desteğini göstererek merkez bankasının kripto varlıklarını tamamen yasaklama önerisini reddetmişti.

İlgili Haber
"Putin Bitcoin ve Kripto Para Yasaklarını Reddediyor!"

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu