BitcoinHaberlerKripto Para

“Putin Bitcoin ve Kripto Para Yasaklarını Reddediyor!”

Rusya'dan güzel haberler gelmeye devam ediyor.

Dün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Bitcoin ve kripto para madenciliğine yönelik açıklamaları gündeme bomba gibi düşmüş ve yatırımcıları sevindirmişti.

İlgili Haber
Son Dakika! Putin'den Kripto Para Açıklaması: "Aranızda Anlaşın"

Kripto paraları ve kripto para madenciliği yasaklamak isteyen Rusya Merkez Bankası ile onları düzenlemek isteyen Maliye Bakanlığı’nın ortak bir noktada buluşmasını isteyen Putin, kripto para madenciliği konusunda Rusya’nın avantajlı olduğunu belirtmişti.

Bloomberg’in kısa süre önce paylaştığı ve Putin’e yakın üç kaynağa dayandırdığı habere göre, Putin kripto para birimlerine yönelik yasaklama önerilerini tamamen reddediyor.

Buna göre Putin, hükümetin kripto para birimlerini düzenleme ve vergilendirme çalışmalarını destekliyor.

“Başkan Vladimir Putin, Rus hükümetinin kripto para madenciliğini vergilendirme ve düzenleme önerisini destekleyerek merkez bankasının kripto para birimini tamamen yasaklama önerisini reddediyor.”

Putin’in Kriptoya Bakışı

Putin kripto para birimlerine ön yargılı yaklaşan bir devlet adamı değil.

Zira 14 Ekim’de yaptığı bir konuşmada kripto para birimlerinin bir değeri olduğuna inandığını ancak doların yerini alacaklarını söylemek için çok erken olduğunu ifade etmişti.

Rusya hem soğuk olması (cihazların ısınma problemini gidermek kolay) hem de enerji kaynaklarının bol olması nedeniyle kripto para madenciliği konusunda oldukça avantajlı bir konumda.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu