HaberlerKripto Para

Son Dakika! Putin’den Kripto Para Açıklaması: “Aranızda Anlaşın”

Rusya'dan kripto para açıklaması geldi.

Rusya Merkez Bankası’nın kripto para birimlerini ve madenciliği yasaklamaya yönelik tavsiye kararlarının ardından Putin’den de bir açıklama geldi.

Rusya Devlet Başkanı Putin kripto para madenciliği konusunda Rusya’nın bazı avantajları olduğunu ifade ederek,  Maliye Bakanlığı ile Merkez Bankası’nın kripto paralar konusunda bir anlaşmaya varmasını istedi.

Çok değil sadece 6 gün önce Rusya Merkez Bankası tarafından yayımlanan bir raporda kripto para birimlerinin ve madenciliğinin yasaklanması tavsiye edilmişti. Merkez Bankası söz konusu yasaklara gerekçe olarak yasa dışı kullanımın yaygınlaşması ve kripto varlıkların oluşturduğu riskleri göstermişti.

İlgili Haber
Rusya Merkez Bankası: "Kripto Paralar Yasaklansın!" İşte Detaylar!

Merkez Bankası’nın bu tutumu hükümet kanadında destek bulmadı. Zira Rus yetkililer daha önceki açıklamalarında kripto para madenciliğinden faydalanmanın yollarını aradıklarını ifade etmişlerdi.

İlgili Haber
Rusya Petrol Gazıyla Bitcoin Madenciliği Yapmayı Tartışıyor!

Rusya’da enerji kaynaklarının bol olması, kripto para madenciliğinin cazip hale getirecektir. Bunun farkında olan Putin bu fırsatı kaçırmamak için Ekonomi Bakanlığı ve Merkez Bankası arasında bir orta yol bulunması talimatı verdi.

Putin kripto para birimlerine ön yargılı yaklaşan bir devlet adamı değil. Zira 14 Ekim’de yaptığı bir konuşmada kripto para birimlerinin bir değeri olduğuna inandığını ancak doların yerini alacaklarını söylemek için çok erken olduğunu ifade etmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu